Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek akkor, ha van egy...

Mit tegyek akkor, ha van egy végzettségem és nem tudok vele elhelyezkedni a régiómban?

Figyelt kérdés

Nógrád-megyében lakom. Gépgyártástechnológiai technikus a végzettségem, de itt a kutyát nem érdekli. Jelenleg egy kisebb cégnél vagyok CNC gépkezelő havi 130ezerért és 10ezer cafetériáért. Már eleve ezért a munkakörért szánalmas összeg, főleg úgy, hogy már fél éve dolgozom. Holott elhelyezkedhetnék műszaki előkészítőként, vagy akár gyártástervezőnek is elmehetnék de itt egyszerűen ilyen állások sehol semmilyen formában nincsenek meghirdetve. Azon gondolkodtam, hogy feljárok Pestre, ami 1,5 óra busszal, szóval nem vészes. De 90km és a teljesáru bérlet 64 ezer ft, aminek a 86%-t fizetheti a munkáltató, ami még így is nagy összeg neki. Feljárnék szívesen, mert ott szokott lenni gyártástervezői állás (melyhez csak középfokú műszaki végzettséget kérnek) de egyszerűen lehetetlenség olyan céget találnom, ami fizeti a bérletet.

Azért költöztünk ide, mert itt találtunk olcsón albérletrt. (43ezer ft 1+2 félszoba) úgy gondoltam, hogy itt is elhelyezkedhetek, de tévedtem. Még CNC gép kezelőkémt is nagyon nehéz volt, ráadásul épp hogy csak a garantált bérminimum fölött vagyok valamennyivel még 6 hónap után is. Ár/kiadás terén nem tudom, hogy megérte-e.


2018. febr. 18. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy szerzel más szakmát vagy költözöl.
2018. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El kell költözni
2018. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itthon meg vannak olyan cégek, akik akár szállást is biztosítanak, szóval kis szerncsével albit sem kell fizetni.

Németországban is keresett lenne a tudásod. Esetleg Szlovákia nincs közelebb mint Bp?

2018. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!