Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » :) ) Ha nem értek semmihez...

:) ) Ha nem értek semmihez sem (=nincs még végzettségem, csak érettségi), hol tudok elhelyezkedni, és mennyit kereshetek?

Figyelt kérdés
Sok helyen kérdeznek a bérigényről, ha csak érettségim van, mennyit mondjak? Most lesz az első rendes munkahelyem, és nem tudom.
2017. aug. 17. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Én azt mondanám, hogy nem érdekel a pénz.
2017. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De valami szakmát csak tanulsz?

Szimpla érettségivel lehetsz kb. irodában fénymásolós-kávéfőzős asszisztens vagy gyári sorban melós. Esetleg meki és társai.

Bérigény... Nagyjából minimálibér, attól függ, hová mész. Esetleg nettó 100 körül valami asszisztenskedés, gyárban műszakpótléssal, túlórával, mindennel olyan 140-160 akár.

2017. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Azért lehet érettségivel is normális munkát találni. Az emberek többségének nincs diplomája, mégsem minimálbért keresnek (az inkább a 8 általánosos szint). Szolgáltatóiparban, értékesítő, eladó, ügyfélkapcsolati pozíciók, bankfiókban, biztosítóban, recepción stb nem jellemző, hogy felsőfokú végzettséget kérnének, és ilyen helyeken meg lehet keresni 200 ezret, főleg ha jutalékos rendszerben dolgoznak (igaz, jellemzően nem jelentenek be a valós fizetésedre). Nekem van olyan ismerősöm aki bankközpontban dolgozik háttérmunkát (tehát nem is csicska front office meló) érettségivel és nyelvvizsga nélkül. Szóval ha kellően rátermett, ügyes, pörgős vagy és esetleg még idegen nyelven is jól kommunikálsz, lehet diploma nélkül is boldogulni. Bár kétségtelen, pályakezdőként nehéz elindulni. Ilyenkor jön jól mondjuk egy ismerős beajánlása.
2017. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Ez attól is függ hol laksz, ha Budapesten akkor nyilvánvalóan valamivel könnyebb dolgod van. Én vidéken élek és a legkifizetődőbb a gyári munka volt, bár 3 műszakban dolgozom és sokszor szombat, vasárnap. Viszont bő 1 év alatt félretudtam tenni annyit amiből kitudom fizetni a műtétem, és jövőév elején kényelmesen kitudok költözni belőle Németországba. Itt a környéken a legtöbb adminisztrációs munka minimálbér közeli fizetést ad. Ezzel szemben gyárban, ha az ember bevállalja a túlórákat, 3 műszakot akkor hazaviszi a 230 ezer Ft-ot is, ha pedig a keményebb területet is akkor nem ritka a 300 ezer Ft közeli fizetés. Egyrészről akinek csak érettségije van az ne nagyon válogasson, ha nem teheti meg. Sokkal előrébb lesz, ha több hónapos szájhúzogatás "büdös a munka" alapon helyett inkább bevállalja adott munkát pár hónapig és félretesz annyit amiből tud valamerre mozdulni.


Másrészről pedig hosszútávon ilyen munkát fiatalon senkinek sem ajánlok. Egyrészről az ilyen betanított munkáknak már megvannak számlálva az évei, pár év és nem lesz kifizetődő embereket alkalmazni akiknek folyton van valami problémája. Így is félévente állítanak 1-2 összeszerelő robotot nálunk, amihez nincs szükség csak 1 emberre, 5 helyett műszakonként. A másik az, hogy olyan emberekkel kerülsz össze akiknek a legtöbb esetben 8 általános végzettsége van és nem kevés esetben trógerek, így napi 8 órában olyan légkörben forogsz ami agyilag kikészít. Legalábbis számomra iszonyat frusztráló környezet.

2017. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Minimálbérét bárhol.

2. Lásd 1.


Tanulj inkább szakmát!

Alja meló mindig lesz, megrokkanni meg még ráérsz!


Viszont ha már nem leszel fiatal, sehová sem fogsz kelleni, na majd akkor jól jön(ne), ha addigra valamivel vállalkozhatnál a saját szakterületeden, de ahhoz előbb tanulni kell valami értelmeset....

2017. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!