Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy magasan kvalifikált...

Egy magasan kvalifikált ember, miért lenne egy cég rabszolgája?

Figyelt kérdés

Ma egy előadást tartott nekünk egyetemen egy cég magas beosztású alkalmazottja. Aki megfogalmazta,hogy milyen szakembereket keresnek, ekkor elmondta,hogy legyen x terület mestere, értsen y tárgyhoz magas szinten plusz z,x -hez is stb stb. A lényeg,hogy úgy festette le ,mint egy az 1 millióból csodagyereket akinek másból sem áll az élete csak az adott szakterületből.

Elgondolkoztam,mert korábban megemlítette egy tanárunk,hogy ő dolgozott abban az ágazatban és bár jól keresett ,a gyerekei egyszer csak felnőttek, annyi munkája volt,hogy kb nem is látta őket.


Miért mennék én oda,ha én akkora Ász lennék?? Ilyen tudással ki lenne képes arra,hogy az életét áldozza egy cégnek? Ami nem is az övé??

Van itt valaki aki ilyen tehetséges vagy ekkora koponyája egy szakterületnek? Mivel tudott meggyőzni téged egy cég,hogy robotolj nekik? Mivel lehet rávenni bárkit is,hogy ilyen szinten áldozza fel magát? Számomra kicsit érthetetlen.


2018. febr. 21. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Passzió, elhivatottság, stb. Tudod vannak akik szeretik a szakmájuk és ezért élvezettel csinálják.

Én speciel 10x inkább a munkát választom mint egy gyereket, de nem is véletlenül nincs gyerek..


Aki meg nyavalyog, hogy sok a munka kevés az idő a családra az családot sem akart igazán, sokat is akart keresni de nem is annyira elvakultan szereti a munkáját, szóval 2 szék közül a padlóra...

2018. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nyereseg maximalizalas. Napi 24 ora.

Ilyen ez az uzleti vilag.

Az oktato is a rendszer szolgaja. Ilyen embert is keresnek.


A kuldetes teljesitve.

2018. febr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A jó édes ***** válasza:
56%

Pénz. Aki mást mond, az vagy hazudik, vagy mazochista.

De nincs is ezzel semmi baj - a munkaerőpiac is piac - csak éppen nem áru cserél gazdát, hanem munka és pénz. Ez csak mostanában a munkaerőhiány miatt kiújult trend a HR-esek körében, hogy toborzáskor megpróbálják az adott céget valami elit helyként lefesteni, hátha találnak akkora madarat az egyetemisták között, aki ingyen is hajlandó lenne dolgozni nekik. Általában épp az ilyen helyeken szar a kezdőfizu, ahol meg nem találnak ki mindenféle tündérmesét hajlandóbbak megfizetni az embert.

Gondolj csak bele - Magyarországon nem volt klasszikusan olyan, hogy egy céget a munkavállalóknak "el kellett adni". A legfiatalabb generáció már viszont a reklámok rengetegében nőtt fel és működnek náluk ezek a dolgok. A cégeket is érdemes épp ezért marketingelni, ha valaki meg akarja szerezni a legokosabb diákokat.

2018. febr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben arra gondolsz, hogy ha ilyen ász lennél, akkor inkább saját céget alapítanál, mint alkalmazott lennél: ahhoz közel sem elég a szaktudás. Kell még (nagyon) sok pénz, üzleti érzék, kapcsolatok, szerencse, meg még egy csomó minden más. Ha ezek közül bármi nincs meg, akkor nagyon könnyű belebukni, viszont egy nagy cégnél "rabszolgaként" dolgozni meg biztos bevétel, és nem kell törődnöd semmi mással. Ilyen egyszerű.
2018. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,többnyire arra gondoltam,hogy saját vállalkozásba fognék ekkora tudás mellett,mert egy cég nem hiszem,hogy feltudna ajánlani akkor összeget amire azt mondom,hogy jól van robotolok nektek inkább,mintsem a saját utamat járjam.


Egyébként az is igaz,hogy ezek a magukat kiváltságosnak beállító cégek a gyakornokaiknak alig fizetnek valamennyit. Egy noname cég sokkal többet fizet,ez saját és ismerősök tapasztalat is.

2018. febr. 22. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A vállalkozáshoz a pénzen és ismeretségen kívül kell még egy bizonyos attitűd, kockázatvállalás, ami nem minden emberben van meg. Én például semmi pénzért nem mennék el vállalkozónak. Nekem sokkal komfortosabb az, hogy reggel bemegyek dolgozni, délután hazamegyek és onnantól nem kell azon aggódnom, hogy mi történik a céggel. Saját vállalkozásban 0-24 dolgozni kell, és vagy lesz eredménye, vagy nem. Ha neked ez jó, akkor vállalkozz, de ne akard, hogy mindenki ilyen legyen, mert akkor nem lesznek beosztottjaid :)

Egyébként aki olyan nagy koponya, és nélkülözhetetlen szaktudása van, az ki tud alkudni magának olyan munkakörülményeket és olyan bért, hogy megérje neki "rabszolgának" lenni.

2018. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!