Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meglehet élni 300ezer forintbó...

Meglehet élni 300ezer forintból, úgy hogy ezt két ember keresné és 3 gyereket szeretnének?

Figyelt kérdés

Rólam és barátomról lenne szó. Mindketten tanárnak tanulunk. Ő most végez, nekem még van pár évem. 3 gyermeket szeretnénk majd egyszer. Nem tudom hogy ez a tanári fizetésből, azaz ennyi pénzből kivitelezhető -e? Tudom hogy a tanárok fizetése nő az évek alatt. De nem olyan jelentősen. És félek emiatt. Barátom most elkezdett egy masszőrképzést én is gondolkozom azon, hogy vagy párhuzamosan még egy képzést vagy egy tanfolyamot elvégezzek.

Viszont nem szeretnék lemondani az álmomról, hogy tanítsak.(gimiben szeretnénk mindketten) Eddig úgy néz ki Pesten szeretne élni majd barátom,de én ezt annyira nem pártolom, mert pest nagyon drága.

Mi a véleményetek?



2018. febr. 18. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Hát... Én is tanár vagyok ( a férjem nem), mi 500.000Ft-ból élünk 3 gyerekkel, és nem panaszkodom. ( Most gyeden vagyok, ha visszamegyek dolgozni több lesz.) Ebből félretenni is tudunk, nyaralunk stb... 300.000Ft nem sok, de ne felejtsd el az adókedvezményt ( ha lesz még akkor), valamint a családi pótlékot (3 gyereknél 16.000Ft/gyerek). Ezen kívül korrepetálhattok, vállalhattok magántanítványt, és a fizetés is nő idővel. Mi is mindig 3 gyermeket szerettünk volna, tenni kell érte és kitartani. Sok sikert!
2018. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Én is tanár vagyok, 32 éves, nettó 175 ezer ft. Ha nem a fővárosban éltek, két ember 300 körül meg tud élni normálisan. Gyerekkel nehezebb,
2018. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges ennyi évvel előre ezen agyalni, mert soha nem tudhatod mit tartogat a jövő számotokra.

Tényleg kár ezen agyalni. Ugyanis lehet mégsem tanárok lesztek, lehet nem is lesz gyereketek vagy lehet lesz vagy 5 gyerek. Lehet nem is lesztek már együtt a barátoddal. Olyan sok variáció van, így értelme sincs olyan dolgokon rágódni ami 5-10 múlva esedékes.

Nem hiába mondják, hogy a múltat enged el, élj a mának, a jövő ne nyomjon el.

2018. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Megélni meg lehet, inkább az a kérdés, hogy milyen szintű jólétet lehet biztosítani így a gyerekeknek, ergo mennyire tudtok nekik anyagilag mindent megadni
2018. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Lakás nélkül Budapesten nem tudtok majd megélni ketten ennyiből (vagy csak nagyon szűkösen). Ha lesz 3 gyerek akkor még nehezebb lesz.

Sok sikert!

Egy pedagógus házaspár két gyerekkel 450 eft összfizuval.

2018. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
El fogsz tudni tartani négy embert 150 rongyból? :D Kétlem, úgyhogy felejtsétek el.
2018. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Elég lesz 1 gyerek.
2018. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Okés megpróbálok a jelenben élni, és igaz, hogy még bármi történhet.

De mégis megfordult a fejemben, meg álmodoztam, hogy majd lesz a férjem, 3 gyerekem egy kutyám, meg egy cicám is. És együtt élünk boldogan.

A 3 gyerekről azért nem szeretnék lemondani, mert kis kori álmom ez. Így is lejjebb adtam. Kiskoromban mindig azt mondtam nekem 8 gyerekem lesz.:D

Az hogy Pesten élnénk nem biztos egyáltalán, látom én is hogy ott a megélhetés, ház nélkül kegyetlen, azért is nem oda mentem tovább tanulni.

Elszomorít a valóság.

Plusz jövedelemhez nem tudom hogy juthatnánk hozzá. A barátom most egy 3 éves masszőrképzésen vesz részt, úgyhogy majd azzal tudna mág plusz bevétlet szerezni, nagyon jó sportoló, akár személyi edzősködhetne is. Tesi tanárit végzett, mellette föci szakos.

Nekem mindenem a kémia,kémia-biosz tanáris vagyok. Én valami érettségi, verseny felkészítésben gondolkozom a jövőben.

De nagyon szerteágazó az érdeklődési köröm. Imádok én is sportolni, a barátommal óriási nagy futóbajnokok vagyunk:D tényleg a futás a mindenünk. Emellett én mindennap gyógytornázok, és sok barátomat rászoktam venni hogy akkor tornázzunk, nyújtsunk, gyógytornázzunk közösen. Talán még ebből egy jelképes összeg befolyhatna.

Meg vevő vagyok esetleg műkörmös tanfolyamra is, de hát abból dunát lehet rekeszteni...

Barátom perfekt németből. Sokszor tanít diákokat.

Én is imádom a németet, bár én még készülök a nyelvvizsgára, felsőfok. Ha sikerül én is szívesen bevállalnék egy két diákot. :)

A matekot is szeretem, gimnáziumi szinten. Abból is korepetálok jelenleg egy lányt.

Úgyhogy barátom és én elég sokoldalúak vagyunk és én szeretném biztosítani a jövőt arra hogy mi ketten boldogan élhessünk és biztosítsuk mindent a gyermekeinknek majd, és támogassuk őket.

De ezek nélkül a plusszok nélkül 300 ezer forint úgy érzem tényleg kevés.

2018. febr. 18. 20:27
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon szépek az álmok, de ha reálisan végiggondolod, hogy 3 gyerek milyen felelősséggel jár, és mennyi mindenről le kell mondani azért, hogy nekik jó legyen, akkor te is beláthatod, hogy ez nem kis feladat. A gyerekvállalás nem csak arról szól hogy gügyögünk neki hogy ügyürübügyürü meg jaj milyen édes amikor alszik, remélem ezzel is tisztában vagy
2018. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Majd tisztában lesz az első után, addig felesleges mondani, úgyse fogja fel senki. Aztán ha úgy látja a nehézségek ellenére is nagy az öröm akkor majd jön második, harmadik.

Tapasztalatbol mondom, nekünk most jön a második. Tényleg egész más benne élni a helyzetben, sokat éjszakázni. De mégis nagyon nagy boldogság.


Kérdezőnek azt tudom mondani, hogy igenis el lehet tartani 3 gyereket két tanári fizetésből. Ha nincs lakás és teljesen nullárol kell indulni akkor Pesten nem lesz könnyű. Érdemesebb lenne vidéken, mivel a tanári fizu vidéken is ugyanannyi, de az ingatlan ára töredéke.


3 gyerek egyébként pusztán anyagilag olcsóbb, mint a 2. Legalábbis a kérdező által írt anyagi viszonyok között így van. (nagyon szegények és a gazdagabbak esetén nincs így)

2018. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!