Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha diákmunkát ott hagyom egy hét után?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem szeretnék többet menni. Heti 3 napot kéne mennem. A szerződés szerint 10 munkanappal előre kéne szólnom, hogyha el akarok jönni, de ennek nem látom értelmét így, hogy eddig összesen 3 napot voltam, be se tanultam még semmit. Nem tetszik a hely, túl rideg az egész, csöndben ül mindenki 8,5 órán keresztül, és annyi rugalmasság nem volt bennük, hogy megengedjék, hogy 8 helyett 9-re menjek (pedig elvileg ez a diákmunka lényege, hogy rugalmasabb...). Vonattal járok be, úgyhogy sokat számítana +1 óra. Így 4:15-kor keltem és kivoltam teljesen a 3 nap után, hétvégén 16 órát aludtam... Nem bírnám hosszútávon, inkább maradnék a bolti kisegítésnél. Mi lehet belőle, ha egyszerűen nem megyek be holnaptól?
2018. febr. 26. 15:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Szólj 10 napra előre mert bajod lehet abból hogy ha egyszer csak nem jelensz meg és berágnak rád.
2018. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De mi lehet belőle? Ha nem fizetik ki az eddigi napjaimat, az nem érdekel... csak hagyjanak békén
2018. febr. 26. 16:11
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

"A szerződés szerint 10 munkanappal előre kéne szólnom, hogyha el akarok jönni,"


Ha nem mész be holnaptól, akkor az szerződésszegés, aminek jogi következményei vannak..

2018. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, de még mindig az a kérdésem, hogy konkrétan milyen következményei lehetnek.

Az oké, hogy nem fizetnek ki, mert ezzel kárt okozok nekik (erre számítok), de pl azon felül küldenek egy levelet, hogy pluszba fizetnem kell nekik vagy lecsuknak vagy idejönnek és elviszik a TV-t vagy mégis mire számítsak?

Nyilván a legrosszabb esetet kérdezem.

Mert az sem mond sokat, hogy “az okozott kár összegéig...” Mégis mekkora kárt okozok ezzel? Olyan nagyot nem okozhatok, hiszen egy “felnőtt” munkavállalónak is van próbaideje, amíg bármikor felmondhat azonnali hatállyal.

2018. febr. 26. 17:48
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésben mi áll?
2018. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Amennyiben nem a leírtak szerint szűntetem meg a munkaviszonyomat, kártérítéssel tartozom: az okozott kár értékéig. És hozzájárulok, hogy a kártérítés összegét a következő fizetésemből levonják.
2018. febr. 26. 18:06
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Diákszövetkezeti koordinátor szokott arról mesélni, hogy fizetési meghagyást inditanak azok ellen aki igy szerződést szegnek. Ebből adódóan sokkal többet is fizethetsz , mint a tényleges munkabér.


A 10 napba igy kb 4-6 munkanap tartozna heti 3-al számolva?


Annyit szerintem célszerű bevállalni ahelyett, hogy ilyenbe fuss bele.

2018. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Iskolaszövetkezeten keresztül mész? Szólj nekik, ők intézkednek, ez a dolguk.


Ha nem iskolaszövetkezeten keresztül mész, akkor ez nem diákmunka.

2018. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Diákszövetkezet
2018. febr. 26. 18:58
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez a fizetési meghagyás milyen összeget jelenthet?


Sajnos nem tudom értelmezni a jogi szövegeket, pedig próbálok utánanézni.


Köszönöm a segítséget mindenkinek. Az tuti, hogy nem fogok beszélni senkivel. Ha nem hagynak békén, gondolom ügyvédet fogadhatok és ő “beszélhet” helyettem. Bár vicc kategória lenne, ha ebből ekkora problémát csinálnának.

2018. febr. 26. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!