Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közfoglalkoztatásban fel...

Közfoglalkoztatásban fel lehet mondani?

Figyelt kérdés
Március 1-jén kezdenék kulturális közfoglalkoztatásban irodai dolgozóként. Viszont most kaptam egy álláslehetőséget (természetesen több fizetéssel). Kérdésem az lenne, pár nap munkaviszony után is fel lehet mondani, vagy van valamennyi felmondási idő?

2018. febr. 27. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aláírtál már munkaszerződést?

Igen -> benne van, hogy van-e próbaidő. Közszférában általában van, így azonnali hatállyal fel tudsz mondani.

Nem írtál alá munkaszerződést -> nem is kell felmondanod, mivel nem vállaltál el munkát.

2018. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fel lehet, bőven elég indoknak, hogy találtál más munkalehetőséget. Ha meg még nem írtad alá a szerződést, akkor csak odaszólsz, hogy mégsem mész.
2018. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap írtam alá a szerződést :/ abban annyi szerepel, hogy a felmondási idö a btk 69 szerint alakul (tehát 30 nap).
2018. febr. 27. 19:48
 4/7 A kérdező kommentje:
*mtk..elírtam :D de ha egy másik munkáltató azonnal felvenne, akkor megszüntethető azonnali hatállyal?
2018. febr. 27. 19:54
 5/7 Fidesz1987 válasza:
A közmunka az csak ilyen ideiglenes kutyulmány, hogy az emberek csináljanak valamit, amíg nincsen munkájuk. Tehát ha találsz rendes munkát akkor azonnal, azonnali hatályal fel lehet mondani.
2018. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne csinald mar, kozfogis voltam, kb egyik heten mondtam x honap utan hogy jovo hettol van normalis melom. Nekem tok normalisak voltak, sok kozfogis van, majd vesznek a helyedre masikat, ahogy valoszinuleg az enyemre is fognak, bar y ev utan se ment senki a helyemre szal megyek vissza ha minden rosszul alakul. :D
2018. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közmunkát bármikor ott lehet hagyni. Ne hagyd magad.

Alá iratnak veled egy papírt nem ők zavartak el stb. ígérvény is kell az új munkahelyről. Munkaügyibe is be kell jelenteni, aztán ágyesz bugyesz... Nálam így volt.

2018. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!