Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multihoz, meg gyárakba miért...

Multihoz, meg gyárakba miért olyan nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Legkésőbb állásinterjú után elutasitás a jelentkezéseim vége indoklás nélkül, mindez a nagy munkaerőhiány korszakában, igen! Olyan állásokról van szó, ahova elvileg nem kell különösebb képzettség. Miért olyan nehéz a bejutás ezekre a helyekre, most is ismerős(protekció) kell ezek szerint, annak ellenére, hogy mindenhol munkaerő hiányról beszélnek? Mik a sikeres felvétel feltételei, amikről esetleg nem is beszélnek?

2018. márc. 2. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

"Mik a sikeres felvétel feltételei, amikről esetleg nem is beszélnek?"


Lakj minél közelebb, ne légy túlképzett és legyen ott minél több ismerősöd!

2018. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért akárkit most se vesznek fel. Általában fizikai munka van amit bírni kell meg azért legalább középfokú értelmi fogyatékosnak kell lenni mert néha el kell számolni 10-ig meg ilyenek.
2018. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Miért nehéz, nem nehéz, csak te jelentkezel olyan helyekre ahova nem kellesz. Én is ezt tettem, itt ahol lakom, nem kellek sehova, elmegyek egy megyével odébb oda se nagyon, mivel kinőtte magát az a megye ahol élek és az emberek átjárnak oda, már elfoglaltak mindent, ezért se kapkodnak az ember után, meg olyan félvállal állnak a dolgokhoz, te fuss rohanj, felelj meg, oda működik a dolog, visszafelé már nem. Ebbe is beleszrok, most már, megyek oda ahol valóban tárt karokkal várnak, nagy ez az ország. A Balatonnál a seggemet nyalták volna ki tavaly mikor jelentkeztem és voltam olyan hlye, hogy nem mentem.
2018. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
* nem menetem, mert az ember mindig hisz, meg remél, miközben más meg tesz az életedre. Hát tenni kell a sajátodért, és ha 200 km-el odébb, akkor 200-al !
2018. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Mindehol csak a legszarabb melókra várnak tárt karokkal, amit senki más nem vállalna el. Az Alföldön is vannak olyan üzemek, ahová nem találnak embert, felvesznek mindenkit, sőt még szállást is adnak, mert egyszerűen szar ott dolgozni. Ha valami ennyire szar, akkor oda tárt karokkal várnak téged.
2018. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
# 5: Na igen, de a kérdező ilyen munkával kapcsolatban érdeklődik és tette fel a kérdését. A gyár az gyár, a multi meg mindenhol multi. Bár egyformák nem vagyunk, de nincs a világon olyan gyár ami (auto, elektronika, gyógyszer, dohány..) ami rosszabb egy húsüzemnél. 0 fok, igénytelenség, megfeszített munkatempó, nem 8 órában és a többi.
2018. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
#6: A gyárak nagy része multi. :D
2018. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
#7: Feltételezem nem nevezte volna kétszer, két különböző néven a kérdező a gyárat gyárnak, meg multinak is . Aki itt kérdez, az multi alatt a Tescot érti és társait.
2018. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én most diplomásként egy hiperben dolgozok. Kérdeztem a főnökömet, hogy ő mi alapján hívott be engem, meg másokat is, mit néz az önéletrajzban. Azt mondja, hogy legalább egy érettségije nem árt, ha van az illetőnek, hogy azért a saját nevét le tudja írni helyesen, vagy ha az nincs, akkor meg kereskedelmi vagy raktári tapasztalatot vár el. Neki nem számít, ha valaki túlképzett, bár tudja, hogy előbb vagy utóbb ő feljebb akar majd menni (de ebben nem is akadályozza a mókárt). Ellenben kb. ő az egyetlen kisfőnök az áruházban, aki így gondolkodik, mindenki másnak a 8 általánosos, idomítható biorobot kell (aztán ez a különbség a bánásmódban is meglátszik különben, ne menjünk bele).


Az áruházaknak azonban van egy munkapolitikájuk: minél kevesebb ember minél több munkát minél kevesebb pénzért végezzen el. Azt kell tudni magyarán szólva, hogy ezek fizetni nem szeretnek; a rivális multinál ugyanolyan kevesen vannak, mint nálunk, ennek ellenére ott épp most van leépítés. Nálunk meg elmegy 5 ember, de a helyükre 3-at vesznek fel (csak az arányokat szemléltetendő mondom ezt). Emlékszünk, tavaly milyen csinnadrattával jelentették be, hogy a Tesco, az Auchan, meg kb. mindenki emeli a béreket? Na, akik arra tippeltek, hogy ez csak a látszat, azoknak jár az NDK turmixgép.


Gyárakban én azt látom, hogy tök mindegy, hogy doktorid vagy 8 általánosod van, csak menj. Persze a """fizetés""" (a lábujjaimmal is mutatom a macskakörmöt) a minimálbérnél egy fillérrel se több, de cserébe legalább a körülmények szarok.


Én amúgy hallottam olyat is, hogy a multiknak megszabja az anyavállalat, hogy évente mennyit kell elkölteniük hirdetésre vagy toborzásra, hány embert kell behívniuk interjúra (és itt nem az van megadva, hogy hányakat kell felvenniük). Ezért rendeznek kamu toborzásokat, ahol aztán senkit nem vesznek fel, csak mutatóba 1-2 jelentkezőt. Hogy ez mennyire konteó és mennyire realitás, azt én nem tudom, de a látszattoborzások létezése nem kérdéses.

2018. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azokban a pozíciókban van munkaerőhiány, ahová nem kell szakképzettség.
2018. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!