Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elvállalnátok határozatlan...

Ti elvállalnátok határozatlan idejű munkát, ha tudnátok, hogy csak pár hónapot fogtok tudni dolgozni?

Figyelt kérdés
Határozott idejű munkát kerestem, de az nem jött össze, viszont felvettek egy helyre, ahol hosszabb távon számítanak rám. Én viszont jelenleg csak pár hónapnyi munkaviszonyt szeretnék, így előre tudom, hogy 90%, hogy próbaidő alatt már felmondok. Persze amúgy sem biztos, hogy tetszene a munka hosszú távon, de szerintetek mennyire gáz ez így ?
2018. márc. 5. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre van a próbaidő, ha tényleg max 3 hónapnyi meló kell, vállald be. Azt a dumát meg ne nyeld be rögtön, hogy Rád számítanak hosszú távon, hisz azt se tudják még, milyen munkaerő vagy.

Egyáltalán nem azt mondom, hogy korrekt húzás, de ha egyszer szükségszerű.... hát, mindenki pénzből él.

2018. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ja csak a lényeget hagytam le, interjún/felvételkor ne közöld, hogy nem maradsz a próbaidő végéig.
2018. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
El. Meg is érdemlik a munkaadók, hogy az ember így álljon hozzájuk.
2018. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Tavaly év vége felé beadtam egy sparba a jelentkezésemet, kaptam egy hívást, hogy nem engem választottak, de ha esetleg nem válna be a kolléganő akkor ugye megkereshetnek (ha nincs ló akkor jó a szamár is). Az illető 1-2 hónap alatt megtömte a zsebeit aztán lelépett (gondolom kellet vidékre, albérletre, vagy külföldi induló tőkének), vitt magával egy puttony másik ott dolgozót is, elcsalta őket. Hívást nem kaptam, de látom hetek óta kint van a papír, hogy embert keresnek, a vezető meg panaszkodik a vásárlóknak, hogy nincs embere.
2018. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
* 100 méterre lakom a Spartól mint helyi lakos, de neki a szutyok kellett.
2018. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Ne foglalkozz ezzel. Én is eljátszottam már párszor. Volt olyan munkaadom aki ki se fizetett normálisan, csak hát mivel 8 órába voltam bejelentve ezért a minimálbéremet kifizette a túlórákat meg nem. A másik munkahelyen meg 12-t nyomtunk le, mindig kifizettek rendesen de megmondták hogy a minimálbér emelést majd a főnök eldönti hogy megkapjuk-e vagy sem. Viszont szerencsére megtaláltam életem melóját amit szeretek is csinálni és megfogadtam magánvállalkozókhoz soha többet. Szóval ezzel arra akartam kilyukadni, hogy ha ők veled megcsinálhatnak akármit... Akkor ne vedd a szívedre az ilyen kis apróságokat. Ha 1 napra kell a munka akkor 1 napig legyél ott. Ha meg a főnök is nyomorék akkor tömd meg a zsebed is. Az ilyenek csak ezt érdemlik. Előző munkahelyemen is ott mondogatták hogy ne menjek el egyik napról a másikra mert nincs emberük. De hát engem ez hol érdekel? Mit kaptam tőlük? A sok fizetés levonást minden szarért, ha nem tetszett hogy jó kedvem van akkor azért. Amióta munkába álltam rájöttem nem jó jó embernek lenni mert csak kihasználnak. Így hát úgy vagyok vele. Mocsok főnök - Mocsok vagyok én is... Egyenes főnök - egyenes vagyok én is.
2018. márc. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igaz, tényleg sokx kihasználják az embert, szóval ha egyszer én csinálom, az is belefér még. Amúgy sem éppen álmaim melója, szóval simán lehet, h még addig sem bírom, amíg szeretném.
2018. márc. 6. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!