Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemen a kötelezően előírt...

Egyetemen a kötelezően előírt szakmai gyakorlat teljesítéséhez magamnak kell találni gyakorlati helyet vagy biztosít az egyetem?

Figyelt kérdés
Olyasmit olvastam, hogy együttműködési szerződést kötött több céggel a szakmai gyakorlati program támogatása céljából.
2018. márc. 9. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét eset lehetséges. Van, ahol biztosít az egyetem ilyen helyet, van ahol nem.
2018. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk tervezési gyakorlathoz voltak akkreditált cégek. Ők sem voltak kapcsolatban konkrétan az egyetemmel, nekünk kellett jelentkezni, viszont csak az egyetem által akkreditált cég lehetett. Ha olyan céghez akart valaki menni, aki nem volt akkreditálva, akkor még annak is járhatott utána, mert kértek referenciákat, egyebeket.


Kivitelezési gyakorlathoz meg semmi támpont nem volt, megszabva sem volt, hol, mit kell csinálni.

2018. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy a szakmai gyakorlatodkor a cégnek és az egyetemnek együttműködési szerződést kell kötnie, gondolom ebben vannak rögzítve a céget és az egyetemet érintő dolgok. Ezt elég egyszer megkötnie egy adott cégnek az egyetemmel, és az egyetem nyilván tudja, hogy eddig kikkel kötöttek. Szóval ezt a listát ki tudja adni, de ez csak annyit jelent, hogy ott már valaha fogadtak gyakornokot. Nem biztos, hogy megint terveznek fogadni, illetve nem muszáj olyan helyre menni, ahol már voltak, lehetsz te is az első, aki miatt együttműködési megállapodást kötnek. Nálunk azon túl, hogy ezt a listát (ami a mi szakunk esetében nem igazán aktuális egyébként) közzétették, másban nem segítenek.
2018. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!