Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tud ennyi informatikust...

Hogyan tud ennyi informatikust felvenni a piac, hogy-hogy ennyire hiányszakma?

Figyelt kérdés

Ha összeszámoljuk, akkor rengetegen végeznek el informatikai szakot az egyetemeken. (mérnökinfo, proginfo, gazdinfo)


Több mint ezren végeznek évente a Bp.-i egyetemeken BME, ELTE OE, Pázmány, GDF, BCE, BGE több százan végeznek külön-külön Debrecenben, Szegeden, Pécsen, + még rengetegen Miskolcon, Győrben, Kecskeméten, Nyíregyházán, Dunaújvárosban, Veszprémben, Nagykanizsán, Szombathelyen, Egerben, és biztos még több helyet is kihagytam.


Hol tudnak ennyien elhelyezkedni? Ennyi kisebb informatikai szolgáltató cég lenne Mo.-n?


2018. márc. 9. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy kb minden céghez kell 1 vagy több informatikus. Gondolj bele, hogy most mennyi mindent intézel pl az interneten, de az IT világ még nagyobb részét adják azok a speciális alkalmazások, amiket a cégek a belső folyamataik támogatására alkalmaznak.
2018. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A jó édes ***** válasza:
73%

A többség nem Magyarországra dolgozik, hanem nemzetközi cégek magyar kirendeltségein. A Szilícium völgyben sem írják máshogy a kódot, ehhez nem kell különleges gazdasági környezet, így a nagyvállalatoknak jobban megéri mondjuk indiaiakkal, magyarokkal vagy lengyelekkel megcsináltatni valamelyik informatikai feladatot tizedannyiért, mint amennyibe például az USA-ban kerülne. Bérel egy irodát, berendezteti, megkeres egy pár fejvadász céget és olcsóbban megússza, mint otthon.

Ennek mondjuk hátulütője, hogy a magyar kisvállalatoknak cserébe rohadtul nem éri meg informatikai bővítésbe és fejlesztésbe fektetni, mert a hazai gazdaságban 800 ezer forintot senki nem tud kicsengetni egy informatikusért. Csak akkor buli a dolog, ha az értékesítés is külföldi tőke számára történik.

2018. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Mert egyre több a munka és nem nem tanulnak sokan informatikusnak,vagy aki tanul is az a bejàr óràra és ennyi semmi pluszt nem tesz bele,pl én elmentem egyetem mellett dolgozni is,csak erre nem hajlandóak ez a baj.


Illetve nem mert több meló marad nekem.

2018. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Egy amerikai multi vidéki telephelyén dolgozok, itt a cégnél a fejlesztésen és az IT részlegen közel 350-en dolgoznak, ennek kb 3/4-e infós. Ha egyetlen vidéken működő multinak ekkora igénye van infósokra én nem tartom annyira furának hogy a piacnak kevés ahányan eddig vannak. Arról nem is beszélve, hogy vannak akik elvégzik a szakot de más pályán helyezkednek el, főleg ha egyetem alatt is bukdácsoltak. HR-en dolgozok, úgyhogy gyakran mehetek a közeli egyetemekre toborozni, úgy vadásszuk ide a jobb képességű egyetemistákat is, mert még így is tudnánk felvenni embereket.
2018. márc. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

"Hol tudnak ennyien elhelyezkedni? "


Jelentos reszuk sosem fog tudni informatikuskent elhelyezkedni.

2018. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Ezt hogy érted utolsó? Jelentős részük?!

A végzetteknek? Szerintem azok 99%-a mind szakmában dolgozik.

Még egyetem befejezése nélkül is rengetegen a szakmában dolgozunk. Aki teljesen elvégezte az gondolom pláne benne dolgozik!

2018. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolso, nem tudom eldonteni, hogy tenyleg ilyen naiv vagy, vagy csak trollkodsz. :D


En infot vegeztem, lattam, mi van ott, a vegzettek nagyresze infoskent hasznavehetetlen. Jo, lehet, hogy az ELTE vegzettei kozott pl jobb az arany, de ott mar elso evben kirostalnak sokakat.

2018. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyebkent olyan cuki, amikor szakman kivuliek okoskodnak az alapjan, amit a sajtoban olvasnak. Igen, hianyszakma, de pont azert hianyszakma, mert nehez elsajatitani. Es igen, lehet jol keresni, de a vegzettek nagyreszet max a kis videki kft-k vallaljak be 120-150 ezres fizuert, es sokan meg 40 eves korukra sem tudjak atlepni a netto 250-et.
2018. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tudnak elhelyezkedni a frissen végzett informatikusok - közülük csakis azok tudnak, akik már a tanulmányaik alatt is dolgoztak/hasznos munkát végeztek IT területen, mellette továbbképzik magukat önszorgalomból és nyelveket is perfekt beszélnek.


Akkora átbaszásban élnek a szerencsétlen nebulók, azt hiszik, hogy zéró tapasztalattal majd egyből millákat fognak keresni, ahogy kijönnek az egyetemről, hát egy nagy xart!


Van, aki csak eladó lesz a Media Marktban vagy minimálbéres rendszergazda, de elég csak megnézni az álláshirdetéseket és az elvárásokat. A felsőoktatási tananyag nem elég semmire!!!

2018. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem trollkodtam! Én azokra gondoltam akik tényleg elvégezték az infó szakot. Mérnökinfo, proginfo stb.

Tényleg vannak akik ügyesen végeztek és nem szakmában dolgoznak?! Ráadásul sok ilyen van?


Csak azért furcsa nekem mert én sokat csúsztam, halasztottam, szakdolgozat és allamvizsga hiány miatt nem fejeztem be (talán már nem is fogom) de mégis évek óta szakmában dolgozom, fejlesztőként.


Ezért én azt gondolom, hogy aki nálam jobb, mert sikeresen lediplomázott az nagy valószínűséggel még inkább alkalmas a IT szakmai munkára.


De lehet, hogy tévedek?

2018. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!