Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek nincs pénze az nem tud...

Akinek nincs pénze az nem tud boldogulni?

Figyelt kérdés

10 éve várok és jól halljátok 10 éve várok az első munkahelyemre ami bejelentett, srendes munkaidős. 10 éve.

28 éves vagyok, szakmám érettségi+tecnikum gépgyártás technologiai technikus vagyok.

ÉS semmi, gyárban dolgoztam hol itt hol ott alkalmi munkákon amiből nem lehet megélni.

Csomó helyre adom be az önéletrajzomat, volt olyan interjúra behivtak, aztán majd értesítenek majd hivnak, volt olyan hogy ingyen elmegyek dolgozni egy céghez 2 hónapig hogy utána tudjanak foglalkoztatni, de itt sem egyeztek bele.

Én nem tudom hogy más fiatal hogyan kezdi, nyilván sokan vannak ilyen helyzetben, de az is biztos, akinek nincs pénze, nincs imsertségi köre, kapcsolatai, az kezdheti magának ásni a sírját?

Mert neten hogy nem lehet munkát találni az is biztos.

Már az aldiba betanított munkásnak is beadtam az önéletrajzomat és onnan sem jeleztek vissza.

Itthon ülők, kocsira nincs pénzem, szüleimmel élek még mindig együtt, nincs havi keresetem, és ebbe belebolondultam teljesen.

Ha tud valaki itt valami használható tudást adni.

Külföldre nem tudok kimenni,az sajnos nem jöhet szóba, mivel van egy beteg anyám, akit "felügyelni" kell. Fater dolgozik csak, de ő is kezd már rosszul lenni, mert sokat dolgozik, stabil munkahelye van 20 éve.

De hogy én nem találok munkát, semmi.

persze dolgozhatok 120 ezerért, de életben nem lesz igy semmire pénzem, se egy lakás, se egy kocsi, se egy albérlet, se egy önálló élet, sem egy feleség, barátnő, tehát teljesen elvagyok veszve.

És még csak első munkahely lenne a szakmámban, és telik az idő.


2018. márc. 10. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Még így is szerencsés vagy, hiszen dolgozhatsz, csak éppenséggel nem a szakmádban.

Ez nem akkora tragédia, hiszen van aki a közmunkából nem tud kitörni, és neki a te 120 ezres lenézett melód lenne a komoly előrelépés.

Saját lakás saját keresetből az akkor sem lenne kilátásban, ha a szakmádban dolgoznál... Szóval én a helyedben megpróbálnék örülni annak, ami van.

2018. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez van akkor, amikor valaki a kifogásokat keresi és nem a megoldást.

Ha normális pénzt akarsz keresni, akkor meg ne alkalmazott akarj lenni.

2018. márc. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Dolgozhatsz 120ezerért, közben tapasztalatot szerzel, valamint ekkor szembejöhet egy lehetőség, aminél többet is kaphatsz. Valamint addig sem otthon lógsz, továbbá a 120 is több a semminél. Új dolgokat tanulhatsz, és az is lehet, hogy nem is abban fogsz dolgozni soha, amit tanultál 10 éve. Főleg, mivel nem dolgozol azóta, így nem is vagy tapasztalt benne. Ha karriert szeretnél, kezd alul. Senki nem fog alkalmazni 300-ért a szakmádban csak mert elvégezted ezt nagyon régen.


Én első munkahelyemen az első 2 hónapban ingyen dolgoztam, pusztán a tapasztalat miatt, majd további 2-3-at 800 Ft/óráért, bejelentetlenül. Következő helyen jóval többet kaptam már, a mostaniról már nem is beszélve. Most 28 vagyok. Örültem, kikerültem a komfortzónámból, tapasztalatot szereztem. Emlékszem akkor, teljesen be voltam parázva, hogy el kell mennem egy interjúra, vagy akár csak a cv-met alig mertem elküldeni, de ha most váltanék, akkor simán beadom 30-50 helyre, és elmegyek csevegni a HR-esekkel ahány helyre csak tudok, már csak azért is, hogy a kommunikációm fejlődjön és következő helyen jobban eltudjam adni magam :)

És igazából jó családból származom, de ennek nincs köze ahhoz, hogy karriert építek, és eljutottam odáig ahol most vagyok.

2018. márc. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen betegsége van anyukádnak, mit jelent az, hogy felügyelni kell, s ez mennyiben akadályozza a munkavállalásodat, DE:

Én is úgy érzem, hogy inkább csak kifogásokat keresel, nem megoldást, és a 3-as válaszában pedig minden benne van, tökéletesen leírta.


"persze dolgozhatok 120 ezerért, de életben nem lesz igy semmire pénzem, "


Nos, "játszunk" el egy kicsit a gondolattal: amennyiben otthon élsz, a havi 120 ezer ft-ból mondjuk 50 ezret hazaadsz, 20-at elköltesz, 50-et félreteszel, az egy év alatt 600 ezer ft, 5 év alatt 3 millió ft és az általad emlegetett 10 év alatt már 6 millió ft-nál tartanánk: abból már vidéken is lehet egy házat venni, de 2 év alatt egy kocsid is lehetett volna (1 millió 200 ezer)

és mindeközben még haza is adtál - hogy apádnak se kelljen olyan sokat dolgozni. Csak hát azért, hogy az ember megéljen, spóroljon, bizony tenni is kell érte, nem a sült galambot várni.

Való igaz, ha elmész valahová 120 ezerért és szerzel gyakorlatot, tapasztalatot, akkor utána már könnyebben lehet magasabb fizetést is találni.

2018. márc. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat gyari munkan nem igen szerez az ember tapasztalatot,csak ha nem megy el nyalni,amibe en nem illek bele
2018. márc. 11. 08:00
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Tekintve hogy jelenleg egy fillért se keresel így se lesz soha az életben semmi pénzed úgyhogy nem fogom miért szólod le a havi 120 ezret. Ha legalább elmennél a gyárba lenne valami kis pénzed amiből félretehetsz vagy esetleg haza is adhatsz hogy ne a szüleiden élősködj. Talán még barátnőt is találsz, sok pár jön össze a munkahelyén.


Feljebb lépni gyáron belül is lehet, nem kell ahhoz nyalizni csak jól dolgozni. Vannak gyárak ahol műszak vagy csoportvezető is lehetsz, mert csak érettségit kérnek, de lehet jelentkezni anyagmozgatónak, minőségellenőrnek, raktárosnak stb. Ha elkezdesz dolgozni egy gyárban ezeket úgyis jobban tudod hova lehet menni, mert első körben házon belül szokás embert keresni vagy a dolgozók ismerettségi köréből (elég gyakoriak az ilyen hozz be egy embert és kapsz bónuszt dolgok is ha mondjuk kevés az alkalmazott).

2018. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dolgozok gyarban,de egyertelmuen irtam hogy most is keresek 120 at, azt irom hogy nem talalok normalis munkat 10eve ami rendes fizeto a szakmambam,mert 8 altalnos ertelmisegi szinten 0 emberekkel dolgozok egy gyarban es a fejemet fogom sokszor amilyen ertelemesek,egy mondatot nem tudnak elmondani, nem tudnak ertelmesen beszelgetni.
2018. márc. 11. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Hol írtad egyértelműen hogy gyárban dolgozol?

"Gyárban dolgoztam" - ez elég múltidő

"Itthon ülök","nincs havi keresetem" - ez meg a jelen

2018. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már lenne 15 milliód 10 év alatt 120-as fizetéssel.
2018. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akinek nincs pénze az nem tud boldogulni?"


Boldogulni nem pénzzel, hanem ésszel kell.

És persze szerencse is kell az élethez.

2018. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!