Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon társadalmi mobilitás? Hogy tud így egy fiatal boldogulni?

Figyelt kérdés
Nemrég mondott fel egyik kollégám, mindenki sajátosan állt hozzá amikor kiderült. Én megértem, mert ebben az országban alkalmazottként bármilyen jól dolgozol, ott rohadsz meg abban a munkakörben amiben vagy. Miért van ez így?
2013. dec. 7. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert az emberek önzőek....
2013. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon kihalásos alapon működik az előléptetés, most aki jobb pozícióban van nem fog felmondani mert tudja hogy nehezen vagy alig találna hasonló állást.


Külföldön előléptetések nagy része azért van mert fejlődik, terjeszkedik a cég és ezzel új állások születnek, több emberre van szükség és sokszor már előre eltervezik hogy x méretű növekedés lesz mert tavaly is annyi volt tehát x számú embert elő kell léptetni és y számút fölvenni.


Amíg a magyar gazdaságról elmondható hogy úgy sz.. ahogy van addig sajnos csak elvétve lesz lehetősége a fiataloknak szakmai előrelépésre.


Őszintén szólva munkahelyemen előléptetésben nem is reménykedem, már annak örülnék ha a fizetésemelésre nem kéne 5-6 éveket várni(aztán jó képet vágni ahhoz a 3%-hoz amit kapunk)

2013. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk a cégnél úgy oldják meg a társadalmi mobilitást, hogy kirúgják a feleslegessé vált vezetőt, és a helyére tesznek egy olyat akinek jobb a fekvése...khmmmkhmmm... sajnos nem csak az addig végzett munka minősége a mérvadó, emberi szempontok is vannak, ill. különböző érdekek, és hosszú távú célok.


nem mindenki vezető alkat, én pl tudom magamról, h nem lennék jó főnök, de még trénernek sem biztos, h beválnék. viszont nem sértődnék meg ha pár deákferit még hozzám vágnának bérutaláskor. cserébe természetesen elvállalnék több feladatot, szélesebb munkakört is.

2013. dec. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!