Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 évesen mit kezdjek 5...

22 évesen mit kezdjek 5 millió forinttal?

Figyelt kérdés

Egy elég jónak mondható munkahelyem van, ha ezt így ki lehet fejteni a havi 600.000 Ft bevétel megvan, Magyarországon, nem Ausztriában.


Összejött az elmúlt évben 5 millió forint, amit a legjobb módon szeretnék “befektetni”.


Valamibe be kellene fektetnem, vagy forgatni? Mibe?


Vagy vegyek belőle egy kocsit amit már régóta szeretnék? Így viszont mindjárt elkölteném a pénzt.


2018. márc. 11. 11:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra hogy még gyűjtenék és vennék egy lakást vidéki városban, majd kiadnám.
2018. márc. 11. 11:08
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
1: Ezt akartam javasolni. Arra figyelj, hogy viszonylag frekventált helyen legyen, mert akkor tudod jól kiadni.
2018. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha 1 év alatt összeszedsz ennyit, akkor pár év alatt össze tudod szedni egy saját lakás árát, hitelmentesen. Van saját lakásod?

Az első és legfontosabb szerintem, hogy felhalmozz egy olyan tartalékot, ha már ennyi a kereseted, hogy ha bármi történik, legalább fél évig gond nélkül tudd finanszírozni a kiadásaid.

Ami utána opció:

1) elmész valami tanfolyamra és tovább képzed magad, hogy feljebb tudj lépni a ranglétrán

2) veszel egy kocsit, ha valóban van értelme, de 5 milliót mind elverni rá az nettó hülyeség. feleennyiért is kapsz tökéletesen jó állapotút. Attól, mert van pénzed, butaság rögtön azt gondolni, hogy simán elverheted, mert bármikor beüthet a baj

3) ha van saját lakásod, abban pofozz ki mindent, amit lehet előbb. Festés, csempézés, parketta, bármi, ami újításra szorulhat.

4) vidéki városban úgy vegyél lakást kiadásra, hogy ha valami nyomor bérlőt fogsz ki, akkor le tudj szaladgálni meg ügyintézni. Ehhez mondjuk egy kocsi valóban hasznos lehet.

2018. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nincs saját lakásom, viszont abban s szerencsés helyzetben vagyok hogy a szüleim támogatnak a kollégium árával és egy bizonyos havi zsebpénzzel.

Saját autómat 2 éve vettem meg, 2010-es évjárat 1,5 millióért, egy jó vétel volt.

A felhalmozás jó ötletnek tartom, a kérdés csupán hogy miben tartsam a pénzem ami még véletlenül kamatozna is? Sokat akarok? :-)

2018. márc. 11. 12:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Éves szinten max 2% kamatok vannak, én azt mondom nem éri meg, mert cserébe nincs likvid tőkéd, az a pár ezer forint meg vicc. Nyiss esetleg Fundamentát, mert akkor 4 évnyi spóroláshoz az állam is ad pénzt és tudsz lakást venni plusz nyugdíj előtakarékossági számla sem árt. Nekünk már egész biztos nem lesz nyugdíjunk, így az egyik legjobb döntés szerintem, ha minél előbb arra is elkezdesz spórolni. A nyugdíjelőtakarékosságban az a jó, hogy minden évben a 20%-át, de maximum 750 ezer Ft befizetésig visszakapod az előtakarékossági számlára (értsd, azt nem tudod elkölteni, hanem ott halmozódik)
2018. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Vagy vegyek belőle egy kocsit amit már régóta szeretnék?"


Azt írod, van kocsid. A legnagyobb butaság lenne- bocs - ha kocsiba "fektetnéd" a pénzed, ugyanis az a megvásárlás pillanatától fogva amortizálódik, leértékelődik és csak viszi a pénzt.

Ha nem lenne autód és a munkádhoz kéne, akkor azt mondanám, hogy oké, vegyél - de így....

Lakáskassza jó ötlet, hiszen ahhoz még az állam is ad évi 72 ezer ft-ot a max befizetésnél (20 ezer ft/hó) - az 4 év alatt ~ 280 ezer ft.

2018. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi pénzt keresel és még van képed lehúzni szüleidet a kolesszal meg ZSEBPÉNZZEL?!
2018. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfontolóra veszem mind.
2018. márc. 11. 15:59
 9/13 anonim ***** válasza:
2018. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Napi filó... “Ha tízezer forint értékben vennék sorsjegyeket, szerintetek lenne értelme, vagy csak kidobnál a pénzt?”
2018. márc. 12. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!