Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fonokom nem hajlando kifizet...

A fonokom nem hajlando kifizetni a 12 ledolgozott munkaberemet, megteheti?

Figyelt kérdés
2017.11.13.-tol kezdtem es alairtam egy munkaszerzodest 1 honap probaido kikotessel. 2018.02.16.-an felmondtam szoban, erre a fonok azt mondta nem kenyszerithet hogy itt dolgozzak tovabb, eljottem. Viszont nem hajlando kifizetni a 12 napi beremet. Ezzel mehetek munkaugyi birosagra?

#főnök #munkabér #probaido utan
2018. márc. 14. 12:11
 1/9 anonim válasza:
71%
Köteles kifizetni,bár mi köze ennek a testépítéshez?
2018. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor pontosítsunk: 1 hónap próbaidőd volt, ami kb. dec közepe felé lejárt, tehát már határozatlan idejű szerződésben voltál - ha igaz.

De az is lehet, hogy határozott idejű felmondásod volt? (mert ez viszont nagyon nem mindegy)

Tegyük fel, határozatlan idejű szerződésed van/volt és febr. 16-án felmondtál. Ilyen esetben 1 hónap a felmondási idő. Nem írtálsemmit arról, hogy ebből dolgoztál-e valamennyit vagy azonnali hatállyal felmondtál? Ez megint nem mindegy. Ha azonnali hatállyal felmondtál (és másnap már nem mentél dolgozni) de nem volt alapos indokod rá, akkor még akár Neked lehet bajod belőle, ha Ő megy bíróságra.

Rád verheti az őt ért kárt, elmaradt hasznot, stb.

Szóval előbb írd le részletesen, mi történt?

2018. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hatarozatlan ideju szerzodest kotottunk. Es azonnali hatallyal szoban felmondtam, azzal indokolva, hogy nem tudom a munkat elvegezni. Erre o azt mondta, hogy nem kenyszerithet hogy itt maradjak, es eljottem. Alairni nem irtam ala semmit.
2018. márc. 14. 12:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget tuloraztam, nem fizette ki, es konkretan elvaras volt a tulora.
2018. márc. 14. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kettes jót ír. Ha már nem vagy próbaidős, nincs olyan, hogy csak úyg egyik naprós a másikra nem mész többet dolgozni. Vagyis van, közös megegyezeéssel bármit lehet, de nem írod, hogy erről lenne szó. Mondjuk felmondani is írásban kell, nem szóban. Be voltál egyáltalán jelentve, volt szerződésed?
2018. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Száraz Kenyér válasza:
12%
Igen, a magyar kapitalizmusban megteheti. Jó 60 éve, a Kádsár-rendszerben stabil és biztos munkalehetőségek voltak és nem volt az hogy a földesúr megtagadta a Munkástól a neki járó bért. Emellett a szolgáltzatások és a lakásárak is olcsóbban voltak és jobb volt az életszínvonal.
2018. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Na, hát akkor a tényállás a következő:

1.- a felmondást mindig írásban kell beadni - különben nem tudod bizonyítani a felmondás időpontját.

2.- a felmondási idő 30 nap lett volna, amit Te nem töltöttél le, tehát megszegteg a munka törvénykönyvében előírtakat (elvileg)

3.- azonnali hatállyal felmondtál a sok túlóra miatt - de tudod bizonyítani a túlórákat? Mert ha nem, akkor nem tudsz bíróságra sem menni vele. Ha a normál munkabéredet amúgy kifizette (jan. végéig), akkor arra sem tudsz hivatkozni, hogy azért mondtál fel azonnali hatállyal, mert nem fizette ki a munkabéredet (ez lehetne indok az azonnali hatályú felmondásra) De ha csak a túlórákat nem fizette ki és nem tudod bizonyítani, akkor bajban vagy, mert akkor az azonnali hatályú felmondásod " jogellenes munkaviszony megszüntetés , mely komoly anyagi vonzattal, valamint egy esetleges elhúzódó munkaügyi perrel járhat."


Ha tudod bizonyítani, hogy túlóráztál és azt nem fizette ki, az megint más eset.

2018. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt megszívtad, nem lesz bíróság, amelyik az azonnali hatályú felmondásodat jogosnak fogja tekinteni, sőt még az is kétes, hogy a szóbeli felmondásodat bárki elismeri. Nem vagy épp nyerő helyzetben, és lehet érdemes inkább annyiban hagyni, mert még rá is fizethetsz.


Természetesen járna a ledolgozott munkabéred, és a munkáltató nem is tarthatja azt vissza semmilyen jogcímen. De közben meg a munkáltató jogosan követelhet tőled 1 havi távolléti díjat a jogellenes azonnali hatályú felmondás miatt, sőt ha bizonyítható kárt okoztál ezzel, akkor kártérítést is. Most gondolom arra játszik a munkáltató, hogy nem fogsz pattogni az elmaradt munkabéred miatt, mert neked lesz rosszabb - és tényleg neked lesz rosszabb.

2018. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7


Hiába bizonyítja, hogy nem lettek kifizetve túlórák, azt is kellene, hogy erre felhívta a munkáltató figyelmét pl. fizetési felszólítással. Az azonnali hatályú felmondás alapja nem lehet valami x hónappal korábbi sérelem, amiről senkinek nem szólt.

2018. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!