Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bölcsészek hol tudnak...

A bölcsészek hol tudnak elhelyezkedni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]

Még mindig erősen él a "mekis bölcsész" képe, ugyanakkor egyre több cikk lát napvilágot, amelyben megpróbálják védeni a bölcsészeket, akik igenis hasonlóan el tudnak helyezkedni, mint pl. a mérnökök.

De milyen lehetőségeik vannak?

Abban az esetben, ha egy nyelvi szakon végzett bölcsészre gondolok (pl. angol és egy ritkább nyelv, mondjuk svéd, esetleg olasz, portugál, kínai), akkor egyértelműen a tanítás ugrik be elsőre (angolt bárhol, kisebb nyelveket pl. nyelviskolában), emellett természetesen a tolmács-fordítói irányultság. Az elmúlt években megerősödött Magyarországon az SSC-szektor is, ahol sok olyan alkalmazottra van szükség, akik jól beszélnek több idegen nyelvet is.

De ez a három lehetőség adott csak egy bölcsész számára? Ez a három szektor ennyire fel tudná szívni a legtöbbjüket?

Vagy vannak még más lehetőségek, amikről esetleg én nem tudok?



2018. márc. 14. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A bölcsészek már rég kint mosogatnak külföldön.
2018. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ránéztem facebookon történelem szakon végzettekre. Van köztük bolti eladó, call centeres, betanított munkás, takarító, postás
2018. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
szia a baratom bolcsesz es Gattyan Gyorgy cegenel dolgozik, irodaban
2018. márc. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Bölcsészként végeztem, jelenleg network engineerként dolgozom
2018. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
74%
nemzetközi cégeknél jellemzően nyelvtanárok a titkárnők.
2018. márc. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%
Én árufeltöltő vagyok, de vannak mekis ismerőseim is. Aki csaj, az a szép pofija miatt bekerült kisebb szállóba recepciósnak, meg van pár ember, akit protekcióval beraktak értelmes, emberi helyre, de legtöbbünk kulimunkás. Kivéve persze, aki még ilyen helyre se jutott be. Fordítót különben a közhiedelemmel ellentétben sehova sem keresnek, legtöbbjük egyéni vállalkozóként gürcöl. Tolmácsokat egy fokkal sűrűbben keresnek, de azokat a hirdetéseket is félévente egyszer látom. Mondjuk ez nem Pest.
2018. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!