Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten tényleg nem lehet...

Budapesten tényleg nem lehet nettó 200 ezer forint alatt keresni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert innen számomra ez Csongrád megyéből hihetetlennek tűnik az egész. Itt már az az ember, aki nettó 180 ezret hazavisz, az szinte jómódúnak számít.

Szóval mi a valóság? Mert itt a gyakorin pl olyan pesti fizetésekkel dobálóznak, mintha valamelyik német városban dolgoznának.



2018. márc. 21. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha beszélsz angolul meg valami más nyelven folyékonyan, plusz van egy bármilyen diplomád, akkor 250 alatt most már nem nagyon lehet keresni, ennyit összetákolni meg 100 feletti IQ-val nem kimondottan kihívás. Nekem a bölcsészdiplomáimmal 3 év meló volt elérni a nettó 500 körüli szintet, pedig hát nem ezek a legkeresettebb papírok.
2018. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

Na, megjött az 500 ezres :D :D


11-es, akkor áruld el kérlek, légy szíves, hogy milyen munkát végzel nettó 500 ezererért és hány éves vagy?

És mi történt az alatt a 3 év alatt, hogyan lépkedtél feljebb?

2018. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

@11

Bölcsészdiplomás vidéki vagyok. Amikor végső elkeseredésemben elkezdtem már pesti cégeknek is dobálni az önéletrajzomat (tudván, mekkora majmok, direkt oda is írtam megjegyzésként, hogy felvétel esetén a költözés megoldható), ugyanúgy nem kellettem oda se. Végül, nagy nehezen, felvettek volna egy lehúzós szarrágó céghez, ahol nettó 170-et kaptam volna, maximális munkáért és 0-24/7 bekapcsolt telefonért cserébe semmi egyebet nem fizettek volna (se bejárást, se bérletet, se albérletet, se benzint, semmit). Úgyhogy igen, én is kíváncsi lennék, hol dolgozol, meg hogy hanyadik elküldött önéletrajzod után kaptál munkát.

2018. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért két nyelv felsőfokú ismeretét nem nevezném tákolásnak. Az emberek többsége még alap angollal sem boldogul. Több tízezer diploma van visszatartva azért, mert sokan még egy nyelvvizsgát sem tudnak megszerezni. Pedig azért egy nyelvvizsga messze nem jelenti azt, hogy valaki képes kommunikálni az adott nyelven.

Tehát azért ne becsüld le ennyire a két nyelvtudásod és a diplomád.


Viszont akinek tényleg van 2 nyelvtudása és diplomája az SSC munkát gond nélkül fog találni és ott valóban jó fizetések vannak.

2018. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Védőnőként kerestem 140-et :)


Ápolónő barátnőm 120-at (sem).


Hagyjuk már.

2018. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%

@12 Egy változó létszámú, 20-30 között ingadozó létszámú csoportnak vagyok a vezetője egy ügyfélszolgálaton egy nagy multinál, SSC-ben.


Egyetem után kerestem munkát (eddigre persze korábbi munkákból volt elég sok, kábé 5 év, munkatapasztalatom), 5-6 helyre adtam be, az első interjú sikeres volt. Ekkor túlórákkal kerestem nagyjából 250 körül. A munka stresszes meg elég kemény, sok üvöltöző ügyfél (ráadásul, mivel több nyelven beszélek, így összesen 6 nyelv között váltogattam, ami a nap végére nagyon fárasztó), néha lassú rendszerek, stb. Kb 2 év múlva kaptam egy szeniori kinevezést, túlórákkal itt már 300 felett fixen, egy jobb hónapban 350 felett haza lehetett vinni, a munka is érdekesebb volt, mellette meg aktívan jeleztem, hogy menedzsment irányba szeretnék majd mozogni. Ez össze is jött, itt túlórákkal és bónuszokkal a tavalyi év átlaga olyan 495k volt havonta, a melót szeretem, a közvetlen felettesem nagyon jó fej.


Nagyjából annyi kellett, hogy minden egyes nap, amikor csak bent voltam, akkor a maximumot hoztam ki magamból, meg erre törekszem most is. Pedig soha nem ez volt az álommunkám, de végül így alakult. Lehet ennyit keresni Magyarországon és nem kellenek hozzá szuperhumán képességek.

2018. márc. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szerintem a magyarok nagy többsége valamiért egyszerűen képtelen arra, hogy két idegen nyelvet felsőfokon, tárgyalási szinten elsajátítson... (szóval ilyen idegennyelv-tudást nevezhetünk szuperhumán képességnek)
2018. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell h keseritselek pesten sem epul kolbaszbol a kerites ha nincs piackepes szakmad csak egy erettsegi vagy egy semmitero diploma nincs szakiranyu gyakorlatod itt is a minimal bert fogod kapni vagy par ezerrel a felett.A 200 feletti fizetesekhez szaktudas s gyakorlat kell azert mert 80 km-re arebb van pest attol meg nem kanaan tobb a munka lehetoseg ugy ertve tobb a minimalberes proli melo az van dogivel pesten az tuti s ember hiany is van mert nem vallaljak el meg erettsegivel se a 130as irodai melot inkabb ki se kel az agybol sokuk.nem nem igaz ebbe a varosba nem sokan keresnek atlag felett csak megy a trollkodas.Itt se magasabb mint mashol csak tobb a lehetoseg hozza teszem tobb sz@r van egy helyen. Amig a magyar munkavallalo nem all ki a jogaiert h en bizony ehberert nem leszek 8 10 oras berrabszolga/ addig a cegek azokert a penzekert fognak dolgoztatni amit jonak latnak /addig itt nem lesznek unios szintu fizetesek soha!s a 200 is keves nagyon ahhoz hogy epitsd az eleted.
2018. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
En meg annyit hozza tennek h nem mindenki dolgozhat sscben mert nem mindenki kepes ugyfelezni hivasokat fogadni problemat megoldani tukmalni ertekesiteni akar uzbeg nyelven is ☺
2018. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kozepfoku vegzetseggel a havi 2 kilonak meg van az ara is fix 8 ora helyett sokszor 10 ora melo ejjel nappal legyel elerheto ha kileptel a kapun s faradtan utazol haza de meg mindig csorog a telefon,reggel is csorog, szabadsag alatt is csorog s ugy altalaban a ceg elete a tied is feelinggel dolgozz tehat eleted nincs magan szferad nincs az a biztos amikor mar alomra hajtottad a fejed keso este.sok munkahely nem tartja tiszteletben a dolgozok privat eletet bele ertve a kollegak se akik a szaros 2 kiloert cserebe hajlandoak a 24 orat is dolgozni s kevesbe motivalt kollegaikat is zaklatni privat eletukben munkahelyi kerdesekkel. A szerzodesben oraberes fizetesem van amit a munkaltato ettol eddig kifizet azon tul ha csak nem teriti a munka be van a nap tovabbi reszebe fejezve..igen igy lenne realis...de nincs igy ugyanis a 2 kilonak ara van.kerdes az h megeri e? 5 even keresztul biztos nem.☺ha csak nem a sajat cegem rabszolgaja vok de az megint mas.
2018. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!