Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha humán beállítottságú...

Ha humán beállítottságú vagyok, számomra felejtős az egyetem és a karrier? Ugye bölcsész diplomával nem lehet sokat keresni.

Figyelt kérdés
2018. márc. 22. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem semmiképp sem felejtős, miért lenne az? Rengeteg bölcsész szak van. A karrier sem felejtős, legalábbis többezer embernek van karrierje bölcsészként. Ha karrier alatt a fizetést érted (ami eléggé a fogalom ledegradálása) akkor sem teljesen igaz, amit írsz. Általánosságban igaz, hogy a legtöbb bölcsészdiplomával nem túl magas az átlagfizu, de ha valaki ért ahhoz, amit csinál, teszem azt több nyelvet is profi szinten beszél, vagy ismer valamilyen ritkább nyelvet az szép összegeket megkereshet fordítóként, tolmácsként például. Persze ehhez elhivatottság is szükséges, nem csak az, hogy azt keresse az ember, hogy mivel lehet a legtöbb pénzt keresni. Ha számodra ez az egyetlen prioritás akkor valóban nem érdemes egyetemre menned így.
2018. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
bölcsészként végeztem, nem tudom mi számítt soknak, jelenleg 800 ezer a bruttóm, tudom mérnök és infós meg még sokan mások jóval többet keresnek mint én, de ha nem lenne diplomám ennyit se keresnék...
2018. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"nem tudom mi számítt soknak"


Hát a 800 bruttó semmiképpen.

2018. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon hogy kevés 800 bruttó de az én gyenge igenyeimet fedezi és boldog vagyok vele:)
2018. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Azért arra készülj fel, hogy itt gyakorin mindenki vagy külföldi cégnél dolgozik milliókért vagy otthon vezető beosztásban, esetleg szoftverfejlesztőként. Ez reális képet nyilván nem ad. A 800 ezer bruttó is elérhető álom bölcsész diplomával 10-15 év munkatapasztalattal, de még így is ritka, és jelen esetben nem is feltétlenül igaz. Szóval fontos az információk megszűrése is.
2018. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
SSC ben vagyok team leader, teljesen reális ez a bér:)
2018. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
Lehetségesnek lehetséges, de nem reális várakozás bölcsész diplomával. Bölcsészből nagyon ritkán lesz team leader.
2018. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
AMelyik SSc-ben vagyok a team leader 80% a bölcsész, ez csak egy régi, idóta berögződés, hogy aki bölcsész az munanélküli mekimunkás lesz, tegyük fel, hogy elmész egy ssc-be lehúzol ott 1-2 évet, ha értelmes vagy akarod magad fejleszteni hamar hozható egy 500 ezres bruttó..., ami magyar viszonylatban nem rossz, tudom, hogy itt mindenki mérnökvállalkozprogramozó és 200000000000 keres naponta, de azért szerintem ha elvégzel egy értelmes nyelszakot, ami mondjuk még ritka is (svéd, holland) és jól bezsélsz angolul, emellett hajlandó vagy dolgozni és beszámítható vagy, akkor simán felépíthetsz egy jó karrieret, csak itt még mindenki abban él, hogy a "vas és acél" országa leszünk ahova csak és csakis mérnökök kellenek... többre mész ha van diplomád,simán lehet karriered, azt nem mondom, hogy szakmán belül leszel...
2018. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ritka nyelvet tnaulj plusz mérnökit mellé vagy gazdaságit esetleg pszichológus szak ami jó.

A többi kuka.

Mondjuk egy 800k nettó 10-15 év tapasztalattal nagyon karcsú,nálunk a kezdő fejlesztő 350 nettó 10 év után milliók.

2018. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Bölcsész vagyok, 600 bruttó, de már 2-3 éve belefáradtam a karrierépítésbe, ha törtetek, lenne több is.

Angol-német szakon tanultam, közben elkezdtem SSC-ben dolgozni mert kellett a pénz, és ez sok más kvalitásomat kihozta (coaching, process design stb).

Ha mondjuk a filmelmélet érdekel az kicsit nehéz átültetni a professionális életbe, de nem lehetetlen.

2018. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!