Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtok olyan munkáltatót aki...

NBG kérdése:

Tudtok olyan munkáltatót aki bizonyos szerződés keretein belül állja a C jogsit a munkavállalónak?

Figyelt kérdés
Néztem már több oldalt eddig nem jártam sikerrel. Azt tudom hogy a BKK állja neked a D-t (ha megvan a C) sőt még amíg csinálod, addig tanulói bér is fizet, valami bruttó 180 ezret. Nekem olyan is elég lenne hogy állják a C-t csak mondjuk náluk kell dolgozzak minimum 2 évet vagy hasonló. Tudtok ilyenekről?

2018. márc. 27. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Miért állná egy cég a jogsid? Hónapokig tart megszerezni, utána még hónapokig, sőt évekig tart amíg annyi rutint szerzel, hogy rád merjenek bízni olyan munkát amihez vezetni kell. De ez azt jelenti, hogy addig olyan munkádnak kell legyen, amihez nem kell jogsi. Utána meg miért kellene hirtelen? Inkább felvesznek akkor valakit, akinek már van jogsija, rutinja esetleg sofőr tapasztalata.

Azt viszont könnyen el tudom képzelni, hogy szerzel egy jó munkát, ahol annyit fizetnek, hogy hamarosan meg tudd szerezni a pénzből a jogosítványt.

2018. márc. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A BKK miért állja? Mert mondjuk nagyon kevesen vannak, és alig jön pótlás az öregek után, már pedig a szállítás, fuvarozás sose állhat le, annak mindig pörögnie kell. És a munkáltatók egyre kedvezőbb lehetőségekkel állnak elő. Nem egy helyen keresnek pályakezdőket. Mindenkinek az lenne az ideális ha több év tapasztalattal rendelkezne az adott személy de ha egyszerűen nincsenek mert már alig vannak akik ebben képzelik el a munkájukat. És egy cégnek még mindig jobb ha 1 év múlva lesz egy pályakezdő alkalmazottja akivel alá írt egy két éves szerződést mintha még annyija se lenne. Kis gondolkozás nem ártana mielőtt kérdezel
2018. márc. 27. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a BKK speciális. Egyrészt állami, másrészt nagy, megteheti. Ilyenből kevés van. Harmadrészt meg a C-hez adja a D-t, tehát van előfeltétel. Ezzel szűri azokat, akik egyáltalán nem tudnak vezetni, csak jelentkeznek a pénz miatt. Nem mondom, hogy nem fordulhat elő ilyen cég, ha van, hát hajrá! Viszont szerintem nem érdemes évekig várnod, hátha lesz egy ilyen cég... Már csak azért is, mert minél idősebben kezdesz tanulni, annál nehezebben fog menni. Még mindig azt javaslom, hogy ha nem áll rendelkezésedre az összeg és nem tudnak/akarnak támogatni ebben szülők, rokonok sem, akkor mielőbb szerezz bármilyen munkát és ha tudsz spórolni, hamar meglesz rá a pénz. Sok sikert! :)
2018. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A BKV (és nem a BKK, ők nem alkalmaznak buszvezetőket) már B kategóriával is vállalja az átképzést. C kategória megszerzése alatt ösztöndíjat adnak, a D kategória megszerzése meg már munkaviszonyban zajlik. A szükség nagy úr, mert fogynak a buszvezetők. Nyilván ez kötelezettséggel jár, pl. hogy tényleg meg is kell szerezned a kategóriát, aztán ott kell dolgoznod x ideig, különben fizethetsz nekik vissza pénzt.
2018. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

C+E-t csinálja az egyik beszállítónk sofőrje, de nem a cég állja, hanem állami támogatással ofa pályázat [link]


volt/van rá, legalább 2 éves jogsival.

2018. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!