Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora bérigényt érdemes...

Mekkora bérigényt érdemes megadni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott szakmai tapasztalattal átlagban br. 450ezret szoktak ajánlani a munkahelyek, és ennyi a legalja, amennyit én elfogadnék. De ennél én szeretnék többet keresni, és annak reményében, hogy ez egy átlagosnál jobban fizető munkahely, bepróbálkoznék bruttó 500-550-es, vagy bruttó 550-600-as igénnyel. Úgy hallottam, hogy inkább intervallumot érdemes mondani, nem egy konkrét összeget.


Ebből a HR-es azt fogja levonni, hogy csak ezen az intervallumon belül szándékozom elfogadni az ajánlatot, vagy csak irányként tekint rá, és sejti, hogy ha ennél egy kicsit kevesebbet ajánlanak, még mindig el fogom fogadni, max nem fogok örülni annak, hogy kevesebb, mint amennyit én gondoltam.


Szóval annyit adjak meg, amennyit szeretnék kapni, vagy az intervallum alsó határa legyen az, amennyi alatt már nem fogadnám el?

Ha mondok egy intervallumot, akkor logikusan nem mindig az alját fogják megadni? Hiszen nekik az az érdek, hogy minél kevesebbért alkalmazzák az embert.



2018. márc. 29. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy csinálnám, hogy szignifikánsabb kisebb összeget adnék meg, például 250-et. Ha erre igent mondanának, akkor lemondanék róluk. Tulajdonképpen fordítva ülünk a lovon a jelenlegi rendszerben. Azt kellene kerekperec kimondaniuk, hogy te mennyit érsz meg nekik. Én nem restellném közölni velük, hogy nekik jobban szükségük van rám, mint nekem rájuk. Tehát az a minimum, hogy ők adnak ajánlatot. De sajnos jelenleg a szolgalelkűséget sikerült kiépíteniük, ahol szinte te kérsz elnézést, hogy rendes fizetést akarsz. Nagyon szomorú ez, de lehet tenni ellene.
2018. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez a körülményektől függ. Ha rajtad kívül van 5 ember aki 50 ezerrel kevesebbet kért és az interjú alapján nem nyújtottál hozzájuk képest kiemelkedőt már ki is ejtenek emiatt. Nem fognak akkor alkudozni. Viszont, ha kb. egyedüli vagy aki szóba jöhet a pozícióra akkor lehet behívnak egy bértárgyalásra, hogy te mennyit lennél hajlandó engedni.

Én is most pályázgatok és eddig egyetlen cég jelentkezési felületén láttam ahol, így volt megadva a bérigény:


Bruttó

Tól:

Ig:


Tárgyalható?

Igen

Nem


Szerintem ez nagyon korrekt megoldás és nem igazán értem, hogy a többi cég miért nem így csinálja ...

2018. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van olyan, hogy megadok egy igényt, és annál többet adnak?
2018. márc. 29. 12:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt a bért (intervallumot) add meg, amennyit keresni akarsz! Ha el tudod velük hitetni, hogy nagyon jó vagy a szakmádban, vagy épp rajtad kívül nincs más jelentkező, valószínűleg meg fogják adni a szokásosnál magasabb bért.
2018. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó határ a minimum legyen, amit még elfogadhatónak tartasz. Ezért adsz meg intervallumot, nem fix összeget.
2018. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Van olyan, hogy megadok egy igényt, és annál többet adnak?


Szinte soha. Esetleg pár olyan cégnél, ahol szigorú bársáv rendszer van a bérfeszültség elkerülése végett és te alámondtál a bérsávnak.

2018. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Sosem ertettem ezt az intervallumosdit. A munkaltatot a legalacsonyabb ber erdekli, ami meg neked is jo.
2018. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme intervallumot megadni. Ők is valószínűsítik azt, ami egyébként is igaz: bizonyos százalékban mozoghat az a bér, alkuképes.

Ha mondasz egy bruttó 500-at és nekik maximum 350-jük van erre a pozícióra, akkor nem fognak behívni, de ha 480-at tudnak rászánni, akkor nem fognak egyből kikosarazni, csak azért mert 4%-kal alacsonyabb bért tudnak adni.

2018. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Sok esetben érdemes intervallumot mondani, pl. bruttó 500-550, hisz ha mondjuk kapsz havi 50 cafteriát, akkor teljesen jó a bruttó 500, ha viszont nincs cafeteria, akkor kell a bruttó 550.
2018. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem beszélve, hogy sok helyen vannak éves bónuszok/prémiumok, amik szintén megdobhatják az alapfizetést.
2018. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!