Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora bérigényt érdemes...

Mekkora bérigényt érdemes megadni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott szakmai tapasztalattal átlagban br. 450ezret szoktak ajánlani a munkahelyek, és ennyi a legalja, amennyit én elfogadnék. De ennél én szeretnék többet keresni, és annak reményében, hogy ez egy átlagosnál jobban fizető munkahely, bepróbálkoznék bruttó 500-550-es, vagy bruttó 550-600-as igénnyel. Úgy hallottam, hogy inkább intervallumot érdemes mondani, nem egy konkrét összeget.


Ebből a HR-es azt fogja levonni, hogy csak ezen az intervallumon belül szándékozom elfogadni az ajánlatot, vagy csak irányként tekint rá, és sejti, hogy ha ennél egy kicsit kevesebbet ajánlanak, még mindig el fogom fogadni, max nem fogok örülni annak, hogy kevesebb, mint amennyit én gondoltam.


Szóval annyit adjak meg, amennyit szeretnék kapni, vagy az intervallum alsó határa legyen az, amennyi alatt már nem fogadnám el?

Ha mondok egy intervallumot, akkor logikusan nem mindig az alját fogják megadni? Hiszen nekik az az érdek, hogy minél kevesebbért alkalmazzák az embert.



2018. márc. 29. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Én egyszer bruttó 300at kértem, megmosolyogtak és mondták hogy bruttó 400nak is jó lesz az. :) végül br. 400at kaptam.
2018. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:

Van olyan ahol többet mondanak mert a többi kolléga is annyit kap, kiderülne.


Annál kevesebbet nyilván ne írj mint amennyiért még csinálnád. A munkahelyhez is igazodhat a bérigény, ahol jobban fizetnek ott annyit kérhetsz, miért kérnél kevesebbet ugye. Ha jobban fizető cég írj többet csak tudd neked mi a minimum ha behívnak és szóbakerül.

2018. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy majd 30 ezerrel többet kaptam végül + cafi.
2018. ápr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
20%-kal többet kell mondani a maxnal. Amúgy a HR-es a kisebb összeget írja fel interjún irányadókent.
2020. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!