Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel tudok mondani határozott...

Fel tudok mondani határozott idejű szerződés letelte előtt?

Figyelt kérdés
Nem bírom teljesíteni a követelményeket, tönkretesz idegileg az állandó cseszegetés, de jogilag elvileg nem léphetek. Ti oldottatok már meg ilyen helyzetet?
2018. ápr. 5. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy felmondhatsz, csak meg kell indokolni határozott idejű szerződés esetén. A felmondás indoka csak olyan ok lehet amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.
2018. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is találtam ilyen információkat, de az a gond, hogy pl egészségügyi, magánéleti okok kellenek, pl ápolásra szorul egy családtagom stb, nem hiszem, hogy elfogadnák azt, hogy úgy érzem, nekem ez sok. Felhívták rá a figyelmem szerződéskötéskor, hogy nem lehet felbontani a szerződést.
2018. ápr. 5. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor vedd fel a harcot, szólj vissza, stb. - max ha nem tetszik nekik, akkor majd ők küldenek el :-)
2018. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kiegészítés, még mielőtt belekötnének: azért írtam ezt, hogy vedd fel a harcot, mert a munkáltató csak akkor modhat fel neked, ha súlyosan szabályszegő magatartást tanúsítasz - a visszadumálás viszont nem az :-)
2018. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos el sem tudom képzelni azt a szituációt, hogy a főnököd elé állsz és azt mondod neki:


- Főni, bocsi de egyszerűen nem bírom teljesíteni a követelményeket, amiket állítasz, mert (random bullshit vagy az igazság, ahogy jólesik). Ezért szeretnék beszélni veled arról, hogy csökkentsük a munkám mennyiségét vagy ha ez nem lehetséges akkor fel szeretnék mondani.


Amelyik főnök erre azt mondja, hogy nem, minden marad a régiben és nem mondhatsz fel az egy igazi barom és maga alatt vágja a fát... Mert ilyenkor 10-ből 9 munkavállaló egyszerűen elkezd belexarni a dolgába és vagy xarul dolgozik vagy nem teljesít, csak mondjuk 70%-ot. Ezért számonkérni lehetetlenség jogilag. Fel lehet neki mondani (amit te szeretnél amúgy). és akkor ugyan ott van mintha békében elválnátok.

2018. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De jogilag kártérítés illeti meg, ha felmondok, és mondhatja, hogy nem, mert megbeszéltük, tudtam, mit írok alá. Ráadásul azután lehet még szarabb lesz bent a hangulat. Ez után már bármit találnék ki, átlátszó lenne, és levédheti magát az első indok miatt. Plusz bizonyítani is kell, bármire hivatkozok. Nem tudom, hogy lenne jó, de kezdek kétségbe esni. Sok idő van még hátra...
2018. ápr. 5. 17:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szólhatok vissza, mert sokszor igazuk van, hogy béna vagyok, de nem tudok ennél jobb lenni, és nem akarom, hogy mindenki megutáljon, itt egymásra vagyunk utalva munka közben.
2018. ápr. 5. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem volt próbaidőd? Merthogy azt pont erre találták ki, hogy ha valakinek nem megy a munka, akkor le tudjon lépni.
2018. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A szerződésben az áll, hogy nincs próbaidő. :/
2018. ápr. 5. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéssel nincs retorzió.

Ha még nem megy bele akkor mész félgőzzel és majd kirúg ha megunja.. ezért nincs értelme erőltetni.

2018. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!