Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS. Munkahelyemen fel szeretn...

SOS. Munkahelyemen fel szeretnének mondani, de nem minden stimmel. Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
Határozott idejű munkaszerződésem van, amiben nem szerepel 90 napos próbaidő. Ennek ellenere ma közölte velem a főnököm, hogy 2 nap múlva lejár a 90 nap és nem szeretnének hosszabbítani. Most akkor a 90 nap benne foglalt a határozott idejű szerződésben alapbol is? Itt van előttem amit augusztus 6.án irtam alá de a próbaidő kitöltetlen és 2.28ig szol a szerződés. Mit lehet ilyenkor tenni?

2014. nov. 4. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkaszerződésedben NINCS kikötve próbaidő akkor azt NEM LEHET ALKALMAZNI!


A munka törvénykönyve egyértelműen fogalmaz, a próbaidő tényét és hosszát rögzíteni kell a munkaszerződésben, ha van.

Az jó kérdés, hogy mi történik. Valószínűleg ha betartasz addig szekálnak, amíg nem adsz indokot a munkáltatói felmondásra.


Én a helyedben nem erőlködnék, hogy maradhassak (úgyis kicsinálnának), pereskedni nem pereskednék egy még 4 hónapig tartó munkáért, inkább felajánlanám, hogy fizessék ki még a novemberemet is kézbe és akkor aláírom a közös megegyezéssel való felmondást.

2014. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Átolvastam ismét - most van szó a szerződésedben próbaidőről vagy nincs?


Mert ha nincs akkor lsd első válaszom.

Ha van csak nincs időtartam hozzáírva akkor 30 nap.

2014. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
van hely hagyva próbaidő időtartamának odairasara de nincs kitöltve.azt nem tudom h a főnököm példányára oda volt e irva a 90 nap de az enyémen nem szerepel ilyen.
2014. nov. 4. 20:00
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, bar igy jobban belegondolva tenyleg eleg nehez lenne kibirni azt a maradék időt.igazabol a főnök felesége az aki nem bír engem es oldalrol fúrja az egészet csak mert ő jó dolgában nem tud mit kezdeni magával
2014. nov. 4. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!