Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne jelentkeznem...

Érdemes lenne jelentkeznem valamelyik BIG 4-hoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 28 éves vagyok, 6 éve dolgozom vidéken egy könyvelő irodában. Adótanácsadó, mérlegképes könyvelői OKJ és gazd. men. BA diplomám van. Angolul közép szinten beszélek. Jelenleg IFRS és angol erősítése folyamatban (BGE számvitel MSC-re most jelenkeztem, tervben még a könyvvizsgálói képzés). Bruttó 550 ezer a fizetésem ezért általában heti 50 órát dolgozom (cégek teljes körű könyvelése). Mindenképpen váltani szeretnék; célom, hogy a fizetésemet a következő 10 évben jelentősen emeljem, természetesen hajlandó vagyok munkaidőd is belerakni. Mivel még nem dolgoztam multinál, így fogalmam sincs, hogy milyen fizetés érhető el. Fél éven belül regisztrálhatnék ezért addig döntenem kell, hogy nyitok egy saját irodát vagy elmegyek egy multihoz. Kérem akinek van tapasztalata és konkrét bérsávokkal tud szolgálni ossza meg velem. Előre is köszönöm. Bence

2018. ápr. 6. 22:50
 1/9 A kérdező kommentje:
A jelenlegi fizetésemet javítanám: bruttó 450 ezer forint.
2018. ápr. 6. 23:00
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Megint pályakezdő lennél a BIG4-nél, úgyhogy kevesebbet keresnél mint most.
2018. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Bruttó 450-nél hamar lehet többet keresni, de az elején kicsit lejjebb kell adni.
2018. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem teged seniorkent vennenek mar fel, ennyi tapasztalattal. Fizetes ugy tudom ugy van h palyakezdo: brutto 360 (+cafeteria) , seniornal mar akar brutto 5-600 ezer ft is lehet, az attol fugg.


Sztem erdemes

Utana sokkal nagyobbakat tud ugrani a fizu


Foleg ha most 50 orazol. Big 4-nal konyvelesen nincs annyi tulora

(Tapasztalat)

2018. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel még nem dolgoztam multinál, így fogalmam sincs, hogy milyen fizetés érhető el."

Hát... Nem igen alapos és precíz ember az, aki másokkal szerveztetné az életét. Sajnos megszűnt már az "Okos Kata rovata", ahol bárgyú kérdéseket is megválaszoltak, ha a kedves kérdező nem vette a fáradtságot, hogy a szükséges (!) helyen utána járjon a problémájának.

2018. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt míg ezt kiírtad, jelentkezhettél is volna, aztán nekik mondod el, mit akarsz. Ők meg majd eldöntik, érdekled-e őket.
2018. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel 0 tapasztalatod van a területen (bár nem részletezted hogy audit, adó, tanácsadás stb. érdekel-e), így nulláról is kellene kezdened. Mivel nem ismered a módszertant, programokat, nem tudnának rögtön seniornak felvenni, így a fizud mindenképp br. 450 alatt lenne, de nem sokkal, amit kb 1-2 éven belül simán felvihetsz 5-600-ra.

Kérdés mennyire vagy hajlandó mindezért lejjebb adni most az igényeidből és tényleg csak a munkának élni. Heti 50 óra szezonban az alsó határ (auditról tudok nyilatkozni).

2018. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: audit meg könyvelés nem ugyanaz! Én könyvelésen vagyok, és azért írtam h senior lehetne, mert ilyeneket vesznek fel!:)
2018. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, de mivel azt írta a Kérdező, hogy tervben van a könyvvizsgálói képzés, gondoltam esetleg ilyen jellegű munka is érdekli, mi másért végezné el, ha nem dolgozna benne? :) Szerintem a kiírásból nem egyértelmű hova, milyen munkára szeretne váltani, de ezért is hangsúlyoztam, hogy én auditról tudok nyilatkozni.
2018. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!