Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaza van a munkáltatómnak,...

Igaza van a munkáltatómnak, hogy nem köteles támogatni a munkábajárásomat?

Figyelt kérdés
Drágálja a bérlet árát,ami 25 ezer lenne,ezért inkább veszem a jegyet,igaz a hétvége szabad,a bérletben meg az is bennt van,így csak egy tizest,ami mégcsak nem is a fele a havi jegyárnak,kétezer forint még kellene a feléhez,és ugy adja elö hogy nem kötelező adni rá támogatást,tehát még legyek hálás neki hogy ennyit is ad!!!

2018. ápr. 7. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

A munkabajarasodat fizeti. Nem a hetvegi bulikazast, haverokkal ide-oda utazgatast, hanem azt, hogy meg tudj jelenni a munkahelyeden es hazajuss munka utan.


Ennek viszont torvenyi keretei vannak, koteles a 80%-at fizetni az igazolhato koltsegeidnek. Ha egyesevel veszed a jegyet es be tudod mutatni ho vegen, akkor nem kegyet gyakorol, hanem torvenyi kotelezettseget teljesiti.

2018. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Igaza. Miért nem keresel munkát a lakóhelyeden vagy olyan munkahelyet aki állja a bérletet. Úgy különben meg 86 %-ban szokás téríteni, amennyiben térít. Kapsz egy 10-est a munkahelytől, akkor most nem értem miért panaszkodsz, hiszen ez fedezi a buszjegyet és csak 2 ezret kell hozzátenned, így meg is van a 86 %.
2018. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már hogy fedezné a munkábajárást,mikor 22400ba kerül egy hónapi munkabajárási költsegem,és csak egy tizest ad rá
2018. ápr. 7. 23:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég lenne nekem,ennek az összegnek a 86százaléka,minek bérlet,mikor hétvége szabad,de nem fair,ha köteles lenne 86 százalékot fizetni ezek szerint.
2018. ápr. 7. 23:25
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Na na na, ácsi ! A bérleted 30 napos, de ! te nem 30 napot mész dolgozni, max 20-22 napot dolgozol.


Ezt meg te írtad , idézlek : "kétezer forint még kellene a feléhez,"


Akkor , mennyit is fizetsz a jegyért ???

2018. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha neked 12 ezret adna, akkor te is raksz hozzá 12-öt elmondásod szerint, akkor az 24 ezer, a bérlet meg 25, akkor miért nem veszel bérletet, akkor miért írod, hogy inkább jegyet veszel nap mint nap ?
2018. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
A munkáltató 86%-át köteles téríteni. Viszont valami nem stimmel ebben a sztoriban. Nem tudom elképzelni, hogy ha havonta 20-22-szer jegyet veszel, akkor olcsóbban kijössz mintha vennél egy havi bérletet. Az én havi bérletem már 13 nap alatt visszahozza az árát.
2018. ápr. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
25 ezer a havi bérlet,nem vagyok jó matekos,de ha veszem a jegyet,akkor az 22400 forint,és az kevesebb,lényeg a lényeg,a 22400nak kellene fizetnie a 86százalékát,azaz 19 ezer körül,erre kiszúrja a szemem 10000 ft-al
2018. ápr. 8. 07:58
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Sokan lógnak munkából, nálunk is ez volt, bérlet esetén mindenkinek szokásává vált, hogy 30-50 perccel később érkezett be és előbb lelécelt (főként, ha nem volt főnökség), a reggeli 20-30 perces szöszölés kávézás persze megmaradt.


Középvezetőként dolgoztam 1 évet, borzalmas volt, a fizetésem ugyan annyi, de 8 emberért és munkájukért feleltem. 6-ra jártak dolgozni, nekem 8-tól volt a munkaidőm, ők leléptek 2-kor én pedig maradtam este 6-7-ig ellenőrizni, javítani és befejezni a munkájukat.


Finoman megfogalmazva tele volt a t***-öm, azzal, hogy havi átlagban 50 óra fizetetlen túlórám van, és a kései végzés miatt a mindenhol megálló járattal kell hazajárnom, további havi 32 órát elvesztegetve.


Nálunk az én javaslatomra lett bevezetve, hogy bérletet nem, csak jegyet fizessen ki a cég, ezt minden részlegen bevezették. A termelési mutatóink javultak, a cég 8 év utál első alkalommal tudott karácsonyi fizetést adni.


Másrészről én közutálat tárgya lettem, így a nyomás hatására a vezetőség megvált tőlem :)

2018. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

# 9


Nem értem, mi a kapcsolat a lógás és a bérlet között, de elmagyarázhatnád.


Egyébként köteles téríteni a munkáltató a munkába járás költségeit, ha helyközi járattal utazol. Ez általában a bérlet árának 86%-ának kifizetését jelenti, de jegyre is ugyanennyit köteles téríteni, ha pl. valami miatt nem éri meg bérletet venni (1 bérlet ára 20 oda-vissza jegy árából jön ki).

2018. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!