Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy fizetett ünnep hétközna...

Ha egy fizetett ünnep hétköznapra esik, akkor a kereskedelmi dolgozóknak azon a héten jár-e még pihenőnap is, vagy az ünnepnap minősül pihenőnapnak?

Figyelt kérdés
Ami nem világos: ügyfélszolgálaton dolgozom, a hét minden napján nyitva vagyunk. 6 órás vagyok tehát havi 126 órát kell ledolgoznom. Májusban 3 fizetett ünnepnap is lesz, ennek ellenére nekem a maradék napokon ugyanúgy 126 órát kell dolgoznom. Ezek szerint nekünk nem jár fizetett ünnep?
2018. ápr. 13. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenkinek jár. Gondolom munkaidőkeretben vagy. Hány hónapos? Ha 1 hónapos, akkor a plusz óráidat ki kell fizetniük bérpótlékkal együtt. Ha több hónapos, akkor lehet, hogy következő hónapban leszel kevesebb időre beosztva, vagy a munkaidő keret végén ugyanúgy megkapod a plusz pénzt.
2018. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 3 havi munkaidő keretben vagyok. Remélem így lesz. Nagy cég elvileg mindent betart.
2018. ápr. 14. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!