Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szombaton szabad fúrni a...

Szombaton szabad fúrni a lakótelepen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kispesten élek 19 éve, de még mindig nem tudom, hogy hétvégente, mikor "pihenőnap" van, szabad-e fúrni a lakásban.


Lenne egy kisebb elintéznivalónk, és ezt csak a hétvégére tudnánk időzíteni.


A házmester szerint vasárnap tilos, de szombaton 8-tól 13-ig lehet. Ezt cáfolja az a tény, hogy a hárommal felettem lévő szomszédasszonyt azért zaklatta a rendőrség, mert egy szombati napon dél körül végzett fúrást. Állítólag pénzbírságot kapott...


Akkor most hogy is van ez?


Kérlek segítsek. Minden választ előre köszönök.


--------------------

Ha valaki Kispestről ír, megtenné, hogy elküldi nekem a házirendet? Itt mindenki emlegeti, de senkinek nincs meg...



2012. nov. 1. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A házirendben le van írva. Nézd meg!
2012. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Törvény nem tiltja sem szombaton sem vasárnap.Ha esetleg a ház házirendje tiltaná is semmit nem tehetnek ellene,pláne nem büntetnek.Az is csak legenda hogy a fúrásért valakit megbüntettek.Szomszéd felhívná a 107-et nagyívben kiröhögnék .

Legfeljebb csendháborításért jelenthetnek fel de csak akkor ha 22 óra után hangoskodsz.

Tehát nyugodtan fúrj faragj semmi büntetést nem kapsz legfeljebb a szomszédok nem szólnak hozzád egy pár hétig ha nem tetszik nekik.Erre meg az a megoldás hogy kiragasztod a faliújságra és akit tudsz értesítesz személyesen hogy szombaton x órától y óráig te felújítási munkákat végzel ami zajjal jár.

2012. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

ma 17:29

El vagy maradva. Ajánlom a belinkeltet elolvasni. Nincs már 22 óra, meg egyebek.

2012. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ma itthon voltam. Eredetileg úgy terveztem, hogy mivel ma szabad vagyok, elvégzem a munkát.


Mivel gondoltam csütörtök van - igaz halottak napja -, kifúrok 4 lyukat. Max 30 perc lett volna. Nem gondoltam rá, hogy előzetesen figyelmeztessem a lakókat.


10-kor neki is kezdtem. A hozzáállásomból egy hatalmas perpatvar keveredett. Épp a második lyuknál tartottam, mikor a hetedikről jött egy "kétajtós szekrény", és elkezdett fenyegetőzni.


Mondom neki, "Ácsi-ácsi! Ezt hogyan képzeli? Miért fenyeget? Elnézést kérek, és befejezem."


Valóban elnézést is kértem. Rossz napra időzítettem ezt a dolgot. Utólag valóban butaság volt. (Gondolok ezalatt azokra, akik épp a fúrás hangjára gyászolják szeretteiket.)


Mindezt egybevéve akkor sem tartom indokoltnak, hogy valaki veréssel fenyegessen, és ócsároljon, gyalázzon. Nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illetett...

Nem kutatom a történet hátterét. Nem teszek feljelentést sem, hisz magam is vétkes vagyok... Ő is feljelenthetne. Nemde?


Épp ezért fogalmam sincs miként kéne kezelni a hasonló helyzeteket, hogy többet ilyen ne forduljon elő.


Ezért is kérném, hogy akinek van valami ötlete, írjon nekem. Köszönöm.

2012. nov. 1. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ma nálunk is valaki fúrt kb fél órát. Senki nem rohanta le.

A nyáron nagyon sok felújítás volt a lakásokban. Olyankor kiírták a liftajtóra: ekkortól-eddig felújítunk, elnézést. Igaz, hétvégén nem is dolgoztak a mesterek.

Azt hiszem, szerencse kérdése, a házban mennyire toleránsak az emberek.

2012. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azért kipróbáltam volna, hogy beszólok a rendőröknek...Uraim, fúrnék 4 lyukat. Valóban kijönnek megbüntetni érte?
2012. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi városrészünkben vasárnap tilos!

Sombaton pedig max. a háztartási gépeket lehet használni, meghatározott időtartamban (délután 1-ig vagy 2-ig).

A büntetés 30 ezerig terjed.

2012. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha igen, akkor is max lekorlátolt napszakban. Aházirend szerintem házanként eltérhet. Csak van valami közös képviselő. Szólni kell neki hogy intézkedjen. Nálunk minden lakáshoz jár egy, ill egy kint van a faiújságon.

Felújítás előtt pl ki kell tennünk egy cetlit, meg a hamgos eszközöket is max 8ig lehet használni. Mondjuk nálunk már háromnegyed 8kor toporognak az ajtó előtt. Én csak letojtam őket. Kikapcsoltam az eszközt és nem mentem ki hozzájuk.

2015. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!