Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik opciót érdemes gazdaság...

Melyik opciót érdemes gazdasági területen választanom?

Figyelt kérdés

Most tettem le a szaknyelvi középfokú nyelvvizsgám.

Jelenleg pénzügy számviteli karon tanulok, matekosabb, kockázati irányba szeretnék majd menni (valószínűleg mesterképzésen).

A dilemmám az, hogy a nyelvvizsga után mit csináljak:

A) nyomjam tovább az angolt felsőfokúig

B) kezdjek el nulláról egy másik nyelvet középfokúig és az angolt csak otthoni szintentartással folytassam.


Mindkét opció sajnos nem fér bele (tdkzom is stb).

Szerintetek melyik érné meg jobban? Magyarországon szeretnék maradni, nem akarok kivándorolni.


2018. ápr. 14. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az angolra feküdnék inkább rá aztán majd később ha van idő akkot pluszban egy nyelvet. Angolból középfok az alap, sok helyen viszont a tárgyalóképes angol az elvárás az meg a felsőfokot jelenti. Nem szintet kel tartanid hanem még fejlődnöd. Jól tud jönni plusz egy nyelvtudás de első körben az angol menjen nagyon jól.
2018. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10 éves multi tapasztalattal a hátam mögött írom ezt, márpedig a p-sz-es emberkék oda nagyon kelendőek, nagy az esély hogy ott is megfordulsz.


Rengetegen, rengetegen borzalmas angolt beszélnek. Kb ilyen középfok felett, hiába nyomják mindenhol hogy mennyire fontos.

Lőjj be egy középutat az angolra: elvileg ismered a szaknyelvet, ez már nagy plusz! Feküdj rá kicsit a társalgásra, ez megoldható ingyen vagy olcsón otthon is. Van még egy kb 200 szavas üzlet szókészlet ami 3 hónap alatt rádragad.


Én anyanyelvi szinten beszélem az angol, angol nyelvész is vagyok, de csak passzivizálódik a szókincsem, hiába beszélek minden nap angolul, mert ugyanazokat az üzleti sallangszavakat nyomjuk minden nap.


Szóval én szinten tartanám az angolt és másik nyelvre feküdj rá.

De hogy mire?

Hát, némettel nyert ügyed van, ha holland vagy nordic nyelvet, esetleg kínait tanulsz meg akkor hatalmasat fogsz majd kaszálni.

Ha egyszerűbb nyelv érdekel, az olaszt, spanyolt ajánlom.

2018. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!