Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemek elhelyezkedési...

Egyetemek elhelyezkedési diplomán túli statisztikáit mennyire érdemes komolyan venni? Vagy ez full kamu?

Figyelt kérdés

Ugye mit olvasni az egyetemek diplomán túli elhelyezkedési statisztikáiban?

Ilyesmiket:

A frissen végzett, állást kereső, diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.


Meg hasonlókat.

És akkor itt vagyok én aki 2 diplomával valahogy mindig abba a pár százalékba tartozom aki NEM tud elhelyezkedni....


Na most vagy velem van a baj, vagy ezek a „statisztikák“ marketing maszlagok?


2018. ápr. 18. 14:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk itt felmerül a kérdés, hogy mi számít elhelyezkedésnek: ha valaki beáll mondjuk jegyszedőnek, árufeltöltőnek, gyári munkásnak vagy iratrögzítőnek, vagy ha a szakmájában talál munkát? Ha utóbbi, akkor egyértelműen kamu. Ha előbbi, akkor egyrészt semmi értelme az egész statisztikának, másrészt a diploma sok munkahelyen kifejezetten hátrányos és még válaszolni se divat az elküldött önéletrajzokra.
2018. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
54%
Én nem tudom, hogy csináljátok ezt esküszöm, hogy három diploma meg a többi és nem talál munkát.
2018. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés hogy HOL hanem hogy MIT.

Nekem az egyik diplomám ha hiszed ha nem ELTE-s az ország kb első számú egyeteme. De bölcsészdiploma.

A másik meg PPKE szintén neves intézmény.

És kutyának se kellek egyikkel se ami nem azt jelenti NINCS állásom, hanem azt amit dolgozom annak köze nincs ahhoz amit tanultam.

Ld bolti eladó.

2018. ápr. 18. 16:39
 4/67 anonim ***** válasza:
75%

Hát ... a frissen végzett diplomásokról beszél. Ha neked 2 diplomád van valószínűleg nem most végeztél. Legalább is az elsővel.


Ha egymás után szerezted meg úgy hogy közben dolgoztál, akkor lehet "túlképzett vagy" azokhoz a típusu munkákhoz ahol 97% az elhelyezkedés és a te szinted beli pozíciókra rikábban van üresedés.


Az is lehet, hogy papíron megvan a képzettséged azokhoz a magasabb rendű állásokhoz, de a tapasztalatod nincs meg vagy csak nem vagy elég jó, de a kezdőbb pozícióra meg félnek felvenni attól félve, hogy otthagynád őket ahogy jobb munka lehetőséget kapsz.


Rengeteg lehetőség van amibe bele sem mentem :) Sokat segítene ha leírnád, hogy milyen diplomáid vannak és melléjük milyen szakmai tapasztalatod.

2018. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
17%
Ohhh bölcsész kar :) és a pármányon milyen szakirányú diplomát szereztél? Bsc vagy Msc stb? Milyen munkaterületen szeretnél elhelyezkedni? Van bármi releváns munka tapasztalatod? (az bolti eladó nem az)
2018. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
42%

A mi szakunkon hihető, máshol nem tudom.

Az évfolyamunkból nem ismerek olyat, aki ne tudott volna a szakmában elhelyezkedni. Illetve egyet, de ő nem is akart. Elhelyezkedett benne és rájött, hogy inkább élesen vált.

Az elején elvállaltam az alja melót. 3,5 éve nettó 64 (!!) ezer forintért. Pár hónapig elvoltam ott, mondván az is tapasztalat. Aztán találtam más, jobban tetsző lehetőséget nettó 150-ért, itt pedig szépen lépkedek fel a ranglétrán. Nem volt könnyű friss diplomásan kilépni a valóságba, de hát ez van. Ma már nem panaszkodhatok sem pozícióban, sem fizetésben.

2018. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

" Nem volt könnyű friss diplomásan kilépni a valóságba, de hát ez van"


Ó hát én a valóságba már 15 éve kiléptem és azóta is lépdelek egyik szarból a másikra ,inbér meg be se jelentenek bizt őr bolti eladó gyári melós gondniok portás voltam én már midnen csak akasztott ember nem.

És miért vállaltam el ezeket? mert ha nem vállaltam volna és vártam volna a "szakmai igazi" melóra akkor egy napot se dolgoztam volna még.

2018. ápr. 18. 17:31
 8/67 A kérdező kommentje:

"és melléjük milyen szakmai tapasztalatod."


Semmiféle mert egyik diplomámmal se dolgoztam soha egy napot se.

És ne mondjuk hogy ez az én hibám. Ne mmondjuk mert nem igaz.

Hát ha én friss diplomásként se kellettem soha sehova akkor mit tehetek erről.

Én jelentkeztem ezer helyre de soha sehova fel nem vettek ami "szakmai" hely lett volna.

De mivel valamiből meg élni kell (óó a rögvalóság igaz) így aztán lett belőlem bizt őr meg eladó meg ilyen olyan portás stb.

Mert a sárga csekket csak be kell fizetni.

2018. ápr. 18. 17:33
 9/67 anonim ***** válasza:
88%
Az én évfolyamomra 100%-ot írtak (BME VBK), átlag 570-es fizetéssel, erre pl. én is álláskereső voltam és nem az egyetlen.
2018. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

" 100%-ot írtak (BME VBK)"


Odamennék és hajuknál fogva tépném ki az összes ilyen mocskot az utcára aki ilyet le mer írni.

Rájuk kéne gyújtani az épületet.

AZért 100%-os kamuval még nem találkoztam de eszerint van.

2018. ápr. 18. 17:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!