Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondást közölni a munkáltat...

Felmondást közölni a munkáltatóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak meg szeretném kérdezni, hogy Ti felmondáskor mit mondtatok a főnöknek?

Be fogom adni a felmondásom és kicsit izgulok, ez az első felmondásom. És sokat filózom rajta, hogy kezdjem el....

Lényegében találtam új állást ami nekem sokkal jobb minden szempontból. A fzetés annyira nem különbözik, de sokkal több lenne a szabadidőm és nem kell hétvégén dolgozni! Mellesleg szeretnék még továbbtanulni amit így esti tagozaton is végezhetek. Csak parázom.....na meg el kell hìvnom beszélgetni is mert reggel akarom beadni kezdés előtt. És mindig a kollégákkal ülünk még a konyhában tuti ott lesz a vezető is! Kicsit rossz lesz mndenki előtt közölni vele, hogy szeretnék beszélni..

Ti eddig milyen módon mndtatok fel?


2018. ápr. 21. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "szokásos" módon: főnök, beszélhetnénk? (A legtöbb főnök ilyenkor már megérzi, miről van szó.)

Aztán bementem az irodájába és előadtam, hogy én most felmondok. Mondtam, hogy nem a céggel van baj, meg nem is fizetéssel, csak megváltoztak a terveim és céljaim. Szerintem ezt kb. elő is adhatod.

2018. ápr. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ennyi. Nem kell parázni, csak az "első nehéz", aztán megszokod. :)
2018. ápr. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd félre, hogy valamiről beszélni szeretnél vele, aztán elmondod, hogy jött ez a lehetőség, amivel élni szeretnél és beadnád a felmondásod.

Részletezni nem kell, miért meg miben jobb a másik hely, főleg a fizetéshez igazából semmi köze, szimplán elég annyi, hogy az neked szakmailag jobb lenne és mellé több szabadidőd is maradna. Megegyeztek aztán a felmondás feltételeiről és annyi.

2018. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)

Amúgy elég ennyit írnom?Pl:

Tisztelt Vezetőség!

Alulírott xy, születési hely, idő kérem a munkaviszonyom megszüntetését.

2018. ápr. 21. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Négyszemközt beszéljetek mindenképp, ez jó amiket írtak, hogy megváltoztak a céljaid,, több szabadidőd marad, stb.


Felmondási levélben ez is legyen benne:

- teljes felmondási időd letöltöd-e vagy kéred hogy legyen rövidebb

- mindkét esetben legyen ott, mi lenne az utolsó napod

- illik egy mondatban odatenni udvariasságból, hogy köszönöd a lehetőségeket, amiket a cég biztosított.


Én pedig már túl vagyok pár felmondáson de azért rossz hogy nem tudod, hogy reagál a másik. Viszont az járjon a fejedben hogy legálisan mondasz fel, nem tud marasztalni. Ez nem szakítás, kőkemény üzleti alapú dolog :)

2018. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt írtam:


MUNKAVÁLLALÓI FELMONDÁS

Cég neve

Cég székhelye


Alulírott xy (szül: ... lakóhely: ...), munkavállaló bejelentem, hogy a munkáltató és köztem ... napján kötött munkaszerződés alapján fennálló, határozatlan idejű munkaviszonyomat a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 65. § (1) bekezdése alapján, ... napján kezdődő, ... napos felmondási idővel munkavállalói felmondással megszüntetem.


Város, Dátum.......aláírás

2018. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!