Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő tanár hogy tud...

Egy kezdő tanár hogy tud megélni Pesten?

Figyelt kérdés
Ugye a kezdő tanárok fizetése elég kevés, illetve egy xy faluban is ugyan annyit keresne, mint Pesten, ami egy kicsit hülyeség szerintem.

2018. ápr. 22. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Albérletben, kis szobában vagy vidéken bebuszozva.

Vállal magán órákat.

2018. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Miért hülyeség? A fizetés a munka díja, nem azért van különbség, mert ő többet akar költeni...
2018. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert egy takarító is többet keres Pesten, mint faluban. Mivel nyilván drágább minden, ezért a fizetésnek hozzá kellene igazodni.

Perszehogy falun eleg a 140netto, de városon egyáltalán nem.


És nem minden tanár tud magánórát tartani. Pl. Magyar, töri

2018. ápr. 22. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Elköltözik Borsod megyébe a jobb élet reményében, ahol olcsók az albérletek.
2018. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Magyar még töritanár nem tud magánórát tartani???? A tesóm külföldi egyetemistáknak tanít magyart, hülyére keresi magát vele.
2018. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne tudna minden tanár magánban is tanítani? Meglepődnél, hogy mennyien járnak különórákra és milyen tantárgyakból! Más lehetőség nagyon a megélésre nincs.
2018. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, attól, hogy te egy életképtelen hlye vagy, másnak még sikerülhet... Nem pirospacsizni kéne, hanem összekapni magad.
2018. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Régen voltam kezdő tanár (2000-ben). Elmentem tanítani egy szakközépiskolába. Rájöttem hogy nem tudok megélni egyedül ennyi pénzből. Ezért magánórákat tartottam, azután mások helyett jártam vizsgázni 5 éven át (szégyelem magam miatta, de kellett a pénz önerőre a lakáshoz), esténként egy plázában takarítottam. Ez utóbbi nem fizetett jól de az étteremben kaptam ingyen kaját így már megérte.

Azután baratnőm lett majd két év múlva nősültem és lakást vettünk. Azóta is tanár vagyok. Magánórakat tartok délutánonként és érettségiztetek. Közben itt ott tartok egy tanfolyamot.

Kezdő tanárnak egyedül támogatás (család) Budapesten nagyon nehéz.

2018. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként a kollégiumi szobáért (9,8 m2) 38e Ft-ot kell havonta fizetni, kollégiumi nevelőtanár feladatkört is bevállalva kapok br. 40e megbízási díjat.


A megbízási díjra 50% adót kell fizetni, tehát 20e-et kapok kézhez, így 18e Ft-ba kerül tulajdonképpen a lakhatásom. A kollégiumi nevelőtanár feladatkörbe beletartozik, hogy min. napi 1 órát elérhető kell, hogy legyek a diákoknak (havi 30 óra).


A tanári fizetés nettó 132e (160 óra), +20e Ft (30 óra) ebből az extra feladatból, így marad 114e Ft-om a megélhetésre.

2018. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!