Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire nehez a...

Szerintetek mennyire nehez a pultos munka? Nagyon kell tudni szamolni? Mi benne a legnehezebb?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 16:47
 1/8 anonim válasza:
77%
A munka egyáltalán nem, az a nehéz benne, hogy emberekkel dolgozol, akik nagy része hatalmas s#ggfej.
2018. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen, tudni kell számolni, és tudni kell kezelni az embereket.
2018. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nehéz munka, de ha rutint szerez benne az ember, akkor már megy, mint a karikacsapás.

Fejben gyorsan számolni alap, nyitottság, diplomáciai érzék, és állóképesség is kell hozzá.

2018. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagyban függ attól,hogy milyen helyen vagy. Alapvetően fizikailag nehéz, 8-10-12 órát pörögni, támogatni hordókat, rekeszeket, közben végig mosolyogni, beszélni az emberekkel, fel szemed mindig a kasszán... Tudni kell számolni, de azért van a pultban számológép, kassza, ami segít, több 10 tételt nyilván nem fejben ad össze az ember,mikor megjegyezni is nehézkes.
2018. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Hol? Egy pici faluban, ahol minden sarkon van egy pici kocsma, és 5-6 öreg bácsi járkál be a kerti munkák közben fröccsözni, ott nem nehéz.

Egy jól menő, belvárosi bulihelyen, szombat este, már elég nehéz tud lenni. Százan állnak a pult előtt, mindenki azonnal sorra akar kerülni, üvölt a zene, stb., ott nincs idő papíron meg számológéppel számolgatni, hogy mennyi összesen, meg mennyi a visszajáró. Elrontani meg nem érdemes, mert vagy a kasszában lesz hiány, vagy a vendégek reklamálnak, hogy nem jól adtál vissza.

Egy ilyen helyen nagyon kell pörögni, megállás nélkül, minél kevesebb hibával. És nagyon kell hozzá a türelem, mert vagy a főnök baszogat, vagy a kollégák, vagy a vendégek. Tudni kell kezelni a részegeket, a nyomulósokat, mindenkit.

És nem mindenhol éri meg. Sok helyen le kell adni a jattot az utolsó fillérig, a piákat meg mérni kell záráskor, hogy miből mennyi fogyott, csak mondjuk ezt már munkaidőn túl.

Folyamatosan kell takarítani, mosogatni, pultot törölni, kezet mosni.

Meg itt több helyen is van melegszendvics, hambi, hotdog, azt is a pultosok csinálják, aki éppen ráér, az megy hátra sütni.

Ha pl. 6-kor nyit a hely és reggel 6-ig megy a buli, akkor jó eséllyel addig le se ülsz a fenekedre, csak amíg kifutsz 2 óránként 1x pisilni.

Lehetnek bőven nehézségei a pultozásnak, attól függ, milyen helyen csinálod.

2018. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ertem! Koszonom a valaszokat! Igazabol nekem felmentesem volt matekbol...azert aggodok a szamolas miatt,de eddig 2napot dolgoztam es ment,szamologep nelkul.
2018. ápr. 25. 19:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Faluban,de eleg forgalmas kocsmaban,inkqbb hetvegente forgalmas. Suli kozbe fogok ott dolgozni elmeletileg,nekem se ez az alommunkam de ideiglenesen szerintem jo..
2018. ápr. 25. 19:23
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem nem tetszett, mert a főni minden héten átvágott a palánkon. Tegnap lestandoltam mindent, ma egy csomó mindenben kevesebb van, így nem fizette ki csak a fizum felét, mert a keletkezett "hiányt" levonta.


Amúgy az emberekkel nem volt gond, volt, aki balhézott, de a "kocsmabútorok" mindig megvédtek.

2018. ápr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!