Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkás ugyanazt a...

Betanított munkás ugyanazt a bért kapja, mint egy technikus?

Figyelt kérdés

Elektrotechnikus végzettségem van és mellette műszaki egyetemre járok, ahol már csak két félévem van hátra. Jelenleg egy nagy multinál dolgozom, majdnem 7 hónapja. Meg vagyok elégedve a fizetésemmel és örülök hogy viszonylag ilyen hamar egy eléggé felelősségteljes munkakört bíztak rám a főnökeim.


A múlt héten összefutottam egyik régi ismerősömmel a cégnél, akinek pont akkor telt le a próbaideje és habár én nem kérdeztem, de elmondta hogy mennyi bruttót fog kapni. Mondanom sem kell, kicsit rosszul érintett hogy ugyanakkora fizetése lesz mint nekem. Nem sajnálom tőle a pénzt mert jó ember, viszont akkor sem éreztem igazságosnak hogy ő, akinek csak egy érettségije van és betanított munkát végez, ugyanazt a bért kapja mint én. Mégis hogy lehet ez? (Hozzáteszem, hogy az ügyvezető nem a nagybácsikája az ismerősömnek és akikkel együtt dolgozom, nekik is hasonló a fizetésük mint nekem.)


F24



2018. máj. 1. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A munkáltatónak joga van eldönteni, kinek mennyit ad. Neked meg jogod van megfogni a kilincset. Lehet hogy te többet tanultál, de lehet hogy a másik ember meg keményebben dolgozik. Nem ezzel kéne foglalkozni.
2018. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Próbáld ki azt a betanított melót, máris nem fogod sokallni érte a fizetést...


Lehet, te kértél keveset. És ha te ennyiért is megcsinálod a melót szaktudással, akkor miért fizetne többet?

2018. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért rakott be téged technikusnak kezdőként mert munkaerő hiány van és egy tapasztalt technikusok elkéreik a havi nettó 4-5száz ezret nettóban pont annyit amennyit egyes cégek sajnálnak kifizetni ilyen pozícióra!

Inkább örülhetnél hogy majd írhatsz az önéletrajzodban technikusi tapasztalatot hogy ha úgy van jobb helyet keress ha úgy van!

Mert egy 8 éve amikor még "tombolt" a világválság örülhettél volna ha a diploma elvégzése után beülhetél volna gyártósorra!

2018. máj. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A munkával kapcsolatos bérezés egyezség kérdése.

Egyik megajánl valamilyen összeget, a másik vagy elfogadja, vagy nem, vagy egyezkednek.

Ebben állapodtak meg és kész...


A régi cégemnél a betanított munkások (8 általánossal is akár) mindig is többet kerestek, mint a "tanultak". Csak a vezető beosztásúak kaptak náluk is többet.

Látva a melót, nem sajnáltam tőlük, én biztosan nem csináltam volna. Megdolgoztak érte, az ilyesmi engem sosem fusztrált.

2018. máj. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es: Mindkettőnknek ajánlottak egy bért és elsőre el is fogadtuk. Nem ment az egyezkedés.
2018. máj. 2. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem én. Az egyezkedés nem kötelező elem, csak egy opció.

Én szoktam egyezkedni...

2018. máj. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!