Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni ebben az...

Mit tudok tenni ebben az esetben a munkahelyemen? (Helyettesítés)

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgozom mérnökként, egy speciális területen.

Ezer ember dolgozik a gyárban, de csak mi 8-an vagyunk ilyen területen.Ebből is három különböző helyen.1. helyen ketten (itt vagyok én is) itt két műszakban dolgozunk, délelőtt és délután.

Na most az a probléma, hogy a kollégám megbetegedett súlyosan és így nekem kell helyettesíteni, viszont az én munkámat is el kell végeznem.Így minden nap heti 6 nap 12 órát kell dolgoznom és szabadságra sem mehetek el amíg a kollégám vissza nem jön.A szabadság nagy probléma, hiszen levelezős vagyok, és nekem csak pár nap kéne amikor vizsgázok.A többi kollégánk a 8 közül nincs betanítva hozzánk, az egész gyárban engem már nem lehet helyettesíteni.Mi erre a helyzetre a megoldás?


2018. máj. 4. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Emlékezteted őket az MTre...
2018. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Jelezd a főnököd felé, hogy próbáljanak ideiglenes megoldást találni arra a pár napra, ami a vizsgafelkészüléshez kell. Vagy halaszd el a vizsgáid.
2018. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

'.Így minden nap heti 6 nap 12 órát kell dolgoznom és szabadságra sem mehetek el amíg a kollégám vissza nem jön.'


Torvenytelen, ezt ok is tudjak, te meg egy nyamnyila mamlasz vagy, ha hagyod. Szolsz, hogy ma volt az utolso 12 oras napod, masnaptol 1 muszakot csinalsz es kesz.

2018. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Törvénytelen, mondd meg nekik hogy oldják meg helyetted a lesérült munkatársad helyettesítését. Neked tanulnod kell, meg vizsgáznod, nem mellesleg élni is akarsz mellette. Mit tudnak csinálni? Kirúgnak? Na ne már... Akkor csak saját magukkal csesznek ki mégjobban.
2018. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Vagy halaszd el a vizsgáid."


Meg a lónak az eres deresét. Puszira, mi? Menjen mindenki az anyjához pusziért... Kútba is ugorjod bele? B.aszod!

A 6x12 óra az pedig pont olyan dolog, amire a duplázás a megoldás.

Főnök megduplázza a fizetésedet, vagy lóphasz a sejhajába. Van az a pénz, amiért az emberből előtör az altruizmus.

Kollégának jobbulást.

2018. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te is megbetegszel. Kitalálsz valami hányós-hasmenős betegséget, azt úgysem lehet ellenőrizni, kiíratod magadat táppénzre, aztán a cégvezetés majd megoldja. Az nem lehet indok, hogy egy mérnök "nincs betanítva" az adott területre. Ha hasonlót csinál ugyanannál a cégnél, akkor hamar beletanul ebbe is, hiszen azért mérnök, mert okos, kreatív és nem csak egy munkafolyamatot ismer (ha mégis, akkor mérnöknek álcázott Excel-droid, az más téma).

Jelenleg a kedves vezetőség nincs ráerőltetve, hogy megoldja a problémát, mert te előadod az igavonó barmot és egy fizetésért két ember munkáját végzed. Ha ezt beszünteted, meg fogják találni a módját, hogy pótolják a beteg kollégádat.

2018. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!