Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondjak fel a munkahelyem...

Hogy mondjak fel a munkahelyemen próbaidőn?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete dolgozom egy helyen de több szempontból is nem jön be,szeretnék felmondani.

A gondom csak az hogy úgyérzem hogy nem tudnék mit mondani a főnöknek hogy miért akarok felmondani hogy ne legyen sértő.

Úgyérzem a kollégáim előtt is kellemetlen mert úgyérzem számítottak rám.De valahogy én nem érzem jól magam.

Ez az első munkahelyem szóval még nem voltam ilyen helyzetben.



2017. dec. 18. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is felmondtam életem első munkahelyén a próbaidő alatt. Elvileg megindokolni sem kell, szólsz, hogy másnaptól nem jössz, és annyi. Ettől függetlenül nyilván megkérdezik, mi a baj, ha amúgy beváltál volna nekik, még egyezkedni is megpróbálnak, hátha olyasmi nem tetszik, amin lehet változtatni. Én mindig szerettem az őszinteséget, az a legtisztább sor. Ha csak nem azt vágod a fejükhöz, hogy a veled szemben ülő nőnek ronda a frizurája, és nem bírod nézni napi 8 órában a képét, kétlem, hogy sértődés lenne belőle.
2017. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a körmödet rágd emiatt. Amikor ki akarnak rúgni, ne félj, egy percig sem gondolkoznak, hogy "jajj, mit mondjak." Leszarják. Tedd azt te is.
2017. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg megindokolni sem kell, szólsz, hogy másnaptól nem jössz, és annyi. "


Ez nem egészen így van: valóban nem kell indokolni, de próbaidős munkaviszonyt is ÍRÁSBAN kell felmondani (hiszen próbaidő alatt is írásos munkaszerződéssel dolgozik) - de valóban nem kell indokolni.

Célszerű 2 példányban megírni, a 2.-ik példányt aláíratni, hogy átvették.


"Én mindig szerettem az őszinteséget,..."

Na ezzel viszont maximálisan egyetértek: valóban előfordulhat, hogy megpróbálnak marasztalni, jobb feltételeket tudsz kicsikarni, stb. Hallottam már olyant is, aki fel akart mondani (jó, ő nem próbaidős volt), megkérdezték, mi baja, áttették másik részlegre - azóta is ott dolgozik :-)

Mivel még nem volt munkahelyed, azt jvaslom, azért beszéld meg a szüleiddel, mi az, ami nem tetszik itt, mert lehet, hogy olyan dolog nem tetszik, ami máshol is ugyanígy van.


"De valahogy én nem érzem jól magam. "

Látod, ezzel én is sokszor vagyok így - pedig vállalkozó vagyok, de néha kifejezetten rühellem a munkám, szidom az embereket (nem kollégákkal dolgozom), stb. - de valamiből meg kell élni :-)

A munkahely nem elsősorban arra van, hogy jól érezze magát, hanem arra, hogy dolgozzon és megéljen a fizetésből (ez utóbbi egyre nehezebb).

Az persze hab a tortán, ha az ember még jól is érzi magát. De mivel nem írtad, mik a problémáid, ezért nem lehet tudni: jogos vagy sem?

2017. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó hozzászóló válaszát.


Mindenféleképpen írásban kell felmondani, és mindig! Próbaidő alatt a felmondás indoklása nem kötelező, tehát ne is indokold meg - legalábbis írásban nem. Ha megkérdezik, mégis miért mész el, akkor vagy mondasz egy semmitmondó általános dolgot, vagy elmondod az igazat. Ez a Te döntésed.

2017. dec. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem nem kellett leírnom, hogy fel akarok mondani. Szóltam, hogy nem szeretnék tovább dolgozni, próbáltak egyezkedni, aztán meg elküldtek egy kollégához, akinél egy csomó papírt kaptam meg aláírtam, meg egy kicsit nyöszörgött nekem, mert hogy ilyen rövid idő alatt ennyi adminisztráció kevés emberrel van (2 héten belül beléptetés, kiléptetés). Ez multi volt, lehet, hogy kisebb cégeknél másképp működik. Meg az sem kizárt, hogy a sok papír között, amit aláírtam, volt valami felmondó akármi is, de azt ők írták, nem én.
2017. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Én elhiszem, hogy Neked ilyen egyszerűen ment, de hidd el, felmondani írásban kell, MINDIG!

Miért? Mert egy jogvita esetén nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhet bárki.


Gondolj bele: Próbaidő alatti felmondás esetén nincs felmondási idő. A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el.

Ha valaki a cég részéről ki akar Veled tolni, és azt állítja, próbaidő után közölted (szóban) a felmondásod, és le kell töltened a felmondási idődet (ami, akár lehet több hónap is, ha úgy szerződtél le), akkor mégis hogyan bizonyítod, hogy hazudik, és a hazugsága miatt Te lemaradsz egy másik állásról. Ha pedig mégis távozol azonnal, akkor meg kell fizetned a cégnek a felmondási időre járó távolléti díjadat.


Az igazadat kizárólag peres úton fogod tudni csak igazolni, ha egyáltalán tudod igazolni, vagy pedig fizetsz a cégnek.


Erre varrjál gombot!


Tehát mindig írásban mondunk fel, két egyező példányban írjuk meg, az egyiket átadjuk a munkáltatónak, a másik (Nálad maradó példányon) pedig dátummal átvetetjük vele! Ez így szabályos, és megvéd a jogvitáktól.


MT 22. § (3) bekezdése (Alaki kötöttség):


"A megállapodást, ha írásba kellett foglalni, módosítani vagy megszüntetni csak írásban lehet".


A munkaszerződés egy munkaviszonyra vonatkozó megállapodás. Az írásba foglalását a törvény a munkáltatónak teszi kötelezővé. A fentiek alapján csak írásban lehet megszüntetni is.


Abban biztos lehetsz, hogy ha szóban teszed meg a felmondást, azt a munkáltató írásba is le fogja fektetni, maximum elköveted azt a hibát, hogy nem olvasod el, mit írsz alá. :)

2017. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha valaki a cég részéről ki akar Veled tolni, és azt állítja, próbaidő után közölted (szóban) a felmondásod"


Ilyesmit meglehetősen nehéz állítani, ha egyszer a szerződésen ott van a munkakezdés dátuma, a kilépőpapírokon, amit aznap adtak, amikor szóltam, azokon meg az aznapi dátum. Vagy esetleg utólag közlik, hogy vicceltek, tévesen adták a kilépőpapírjaimat, nem is akkor mondtam fel?

Szóval ezen azért gondolkozz még egy kicsit.

2017. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen kilépő papírok kiadása előtt közlik, hogy próbaidő után mondtál fel, ugyanis ilyenkor felmondási idő van, annak letelte előtt nem szokás kiadni kilépő papírokat.


Próbáljunk meg logikusan gondolkodni, és ne első körben mindenbe belekötni. Rendben?


Az logikus, hogy a kilépő papírok kiadása után már egy ilyen szitu nem fog előfordulni, már bocsi... :)

2017. dec. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, még mielőtt elfajulnának a dolgok, játszunk el a gondolattal :-)


Azt írja valaki, nem kell írásban felmondani, elég szóban: oké, szóban felmondtál. A kilépőpapírokat nem kötelesek azonnal megcsinálni, az utolsó munkában töltött munkanaptól számítva 5 munkanap alatt kell megcsinálniuk. Te felmondtál, másnap nem mész be dolgozni, igazad biztos tudatában. Harmadnap sem, negyednap sem. Aztán várod a kilépőpapírt. De az nem jön... (nem egy kérdezőnél előfordult itt már, hogy nem kapta meg 5 nap alatt). Szóval nem jön a kilépőpapír.

10 nap múlva sem... hiába reklamálsz, nem adják. Közben lejárt a próbaidő is. És ekkor akkor mi van? Be tudod bizonyítani, mikor mondtál fel? Nem. Hát ezért kell írásban felmondani (meg azért, mert a munkaszerződés is írásban köttetett.

Nem baj, ha nem tudod a törvényeket, én sem úgy születtem, csak akkor ne bizonygasd a nem létező igazadat.

A fentieket nem a kérdezőnek írtam, neki már válaszoltam (3-asnál), hanem az 1-es, 5-ös, 7-es 76 %-osnak.

2017. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!