Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből lehet tudni állásinterjú...

TappancsMancs kérdése:

Miből lehet tudni állásinterjú előtt, hogy egy cég mennyire dress code-os? Gondolok itt irodai munkákra általában.

Figyelt kérdés

2018. máj. 6. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vagy ismersz valakit, és akkor tőle, vagy elmész az interjúra kiöltözve, és akkor kiderül. ha nem tudod, mi a helyzet, ne menj lazán / sportosan / farmerban stb.
2018. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan az interjún kérdeztem rá. Ha azt mondták, hogy van dress code, akkor köszöntem szépen.
2018. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor behívnak interjúra, megkérdezed akkor, mi a dress code,hogy készülj. Ha így mindenki pl. full lazában nyomja, én sem erőlködöm annyira, csak feszengek kiöltözve. Nagyon szigorú dress code meg nálam nem pálya egyáltalán
2018. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%
Dress code nem pálya. Annyit meg nem fognak úgysem fizetni, hogy a júliusi 43 fokban hosszú ujjú ingben meg nyakkendőben verjem a brét.
2018. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@estádio

És ki mondta, hogy csak ilyen dress code van? :)

Van olyan is, hogy azt írják elő, hogy a hölgyek legyenek szívesek úgy öltözködni, hogy nem lóg ki a fehérneműjük a ruha alól, és eltakarja a feneküket. Pasiknak meg azt, hogy ne sportbermudában meg trikóban üljenek az ügyfélszolgálatos pultban. Ha belegondolsz, jogos...

Nem kell csípőből ennyire elutasítónak lenni.


Célszerű az interjúra normálisan öltözni, ha már akkor nem jutott eszedbe megkérdezni, amikor az interjút egyeztettétek. Az interjún meg rá kell kérdeni, és ha nem fér bele, amit kérnek, akkor őszintén megmondani, hogy azt nem szeretnéd vállalni.


Amúgy várhatóan elvárják, hogy laza, valamelyest konzervatív öltözékben legyél és kész. Szóval nem járhatsz macinaciban / forrónadrágban / neccpólóban / szegecselt arccal, de ezt leszámítva várhatóan okés. Kivéve, ha pl. ügyvédi iroda, ahová kell az ultrakonzervatív.

2018. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még keresek csak nem tudom mi mit takarhat e téren.
2018. máj. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!