Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális bérigény az...

Mennyi a reális bérigény az alábbi álláshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma voltam interjún, minden simán ment, kérték, hogy gondoljam át, mennyi havi bért szeretnék (nettóba), és írjam meg e-mailben.

Vidéki, családi cégről van szó, aki fuvarokat szervez több európai országba. Árukat visznek ki és hoznak be. Az én feladatom lenne gyakorlatilag minden, az autók műszaki ellenőrzésén kívül. Tehát, a külföldi partnerekkel a kapcsolattartás, a fuvarok indítása, alkalmazottak kifizetése, kapcsolódó adminisztrációk,stb. Nyolc órás munka, de a munkaidő rugalmas, ha kevesebb a munka, napi 4-5 óra, ha több, akár 9-12 is. Szombatonként is kell dolgozni, ha úgy van.

Én 150 ezer nettóra gondoltam mi a véleményetek? Sok, kevés, vagy pont ideális?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 18. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
140 szerintem reálisabb, de azért a +10ezerért nem hiszem, hogy gond lenne.
2014. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ez a nettó bér arra vonatkozik, ha nincsenek gyerekeid.
2014. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincsenek még gyerekeim. Azt elfelejtettem, hogy elvárás a tárgyalóképes angol nyelvtudás, a diploma, a kreativitás, rugalmasság, megbízhatóság és hűség. Ez utóbbi különösen, mivel hosszútávra terveznek a leendő alkalmazottal, ezt külön ki is emelték.
2014. szept. 18. 18:54
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Elég nehéz ezt megsaccolni, vidéki családi vállalkozásban hallottam már olyat, hogy 2 tárgyalóképes nyelvtudást meg diplomát akartak, és minimálbérért. Ez a legundorítóbb dolog, hogy mondd meg mennyit akarsz, és ha sokallják, nem téged választanak. Mindig lesz, aki aládlicitál.

A feladatkör elég összetett, a szombati munka nekem kifejezetten nem tetszene. Ha kezdő vagy, reális a 150 nettó, ha már van tapasztalatod, akkor szerintem még keveset is mondtál. Az már más kérdés, hogy ők mennyire gondolkodnak reálisan.

2014. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Miskolcon pontosan ezért a munkáért egy multinál ahol vagyok, bruttó 330 a fizetés.
2014. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Tényleg elég gáz, hogy nem mondanak egyösszeget, hanem én licitáljak az állásra, nyolc másik társammal együtt.Beírtam a nettó 150 ezret mint kezdő fizetést. Majd meglátom, mi lesz. Multinál gondolom más, mint egy egyéni vállalkozónál, itt már tényleg gondolatolvasónak kell lenni, mennyi reális összegre gondol a munkáltató.
2014. szept. 19. 18:15
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

multinál még pályakezdő is bruttó 380 felett keres, ha nettó 150ezt mondasz, multinál illedelmesen nevetnek ki és majd hívnak. családi, magyar cégnél valóban elképzelhető, hogy minimálbér + még majd jól le is tolnak minden nap hogy rossz vagy.


látszik hogy kezdő vagy, nettót sosem mondunk, kivéve ha kifejezetten ők kérték.

br380at mondhatsz simán, nézd meg ez mennyi nettóban. ha nem, akkor elmész a legközelebbi multihoz, felvesznek ennyiért, de tárgyalóképes nyelvtudással inkább külföldben kellene gondolkodnod.


jótanács a jövőre:

sose te gondold ki hogy mennyit akarsz keresni, minimum nézz utána a reális jövedelmeknek, itt az internet előtted, rákeresel több oldalon is. persze segítenek az emberek is, de ha valaki benyögi hogy nettó140 reális, te meg el is hiszed, megnézheted magad. az ilyen emberekből lesznek a diplomás 2 nyelven beszélő gyármunkások.

így is röhejesek a magyar bérek, ne adjuk alább.

2014. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de a 140 nem reális egy vidéki, családi cégnél? Ő erre kérte, erre kapta. Multira nyilván senki se 140-150et mondott volna.
2014. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam nettót, mert kifejezetten ők kérték, hogy nettóba adjam meg ( ezt egyébként írtam is a kérdésemnél).
2014. szept. 20. 17:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak egy fontos dolog:

ha a fuvarszervezésben is részt kell venni, akkor az tartósan nem 8-tól 4-ig munka lesz, csak akkor vállald, ha ezt el tudod fogadni.

2014. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!