Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 80%-ban más munkát végzek,...

80%-ban más munkát végzek, mint amire jelentkeztem. Lehet valahogy javítani ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

Január óta dolgozom egy nagyvállalatnál, elemző munkakörbe vettek fel. Egy hónapig iratrendezés volt a feladatom, majd elegem lett, szóvá tettem a főnökömnek, aki arra hivatkozott, hogy még sincs akkora igény, hogy a munkakörömben feladatokat tudjon adni, de mivel a cég átszervezés alatt áll, így a jövőben változásra számít. Ezután nem kaptam iratrendezős feladatokat sem, a nap nagy részében unatkoztam, néha befutott egy egyszerűbb feladat, a próbaidőm végén fel akartam mondani, de előtte 2 héttel azzal állt elő a főnököm, hogy rendeződni látszanak a dolgok, adott a munkakörömhöz kapcsolódó feladatokat. Lejárt a próbaidőm, azonban nem tartott soká az öröm. Van két idősebb kolléga az irodában, adatrögzítést végeznek, a szájuk egész nap jár, így nem haladnak. Elpanaszolták a főnöknek, hogy ők mennyire leterheltek, a főnök pedig mondta, hogy átad nekem feladatokat tőlük, még egy iktatóprogram használatát ismertető tanfolyamra is el kellett mennem. Pénteken tájékoztató leveleket kellett írnom, hozzájuk borítékokat címeznem, míg a két kolléga kávézgatott - pedig ez alapvetően az ő feladatuk lenne, egy elemző munkakörhöz ez nem igen kapcsolódik.

Sajnos jön a nyár, direkt nem vettem ki eddig egy napot se, mert el akarok menni 2 hét szabira, de ha felmondanék, akkor mindez "elveszne", pedig szívem szerint felmondanék már holnap. Szerintetek lehet itt valamit tenni? A munkáltatói jogkörgyakorlóm még hülyébb, mint a főnököm, hozzá hiába fordulnék.


2018. máj. 6. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Ezt már kérdezted párszor.
2018. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszer kérdeztem még januárban, akkor olyan válaszokat kaptam, hogy két hete dolgozom ott, az semmi, várjak, illetve a többség azt mondta, hogy ne reménykedjek, nem lesz jobb, hagyjam ott. Nos ott is akartam hagyni a próbaidő végén, csak ahogy írtam előtte pár héttel javulni látszott a helyzet, de most még rosszabb, mint előtte, a kulimunkát kapom. Ezért kérdeztem hátha valakinek van jobb ötlete.
2018. máj. 6. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
HA nem teszik a melóhely akkor lépjél ki!És ha kérdezik hogy miért akkor ezt nekik panaszold el !
2018. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Miért veszne el? Írj ki két hét szabit amikor meg visszajöttél az nap mondj is fel.
2018. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert júliusban mennék két hét szabira. Emiatt tettem idézőjelbe, nyilván nem veszik el, de amikorra kivenném már nem lesz meg :)
2018. máj. 6. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha valami nekem nagyon nem tetszett egy munkahelyen akkor kerestem mást!
2018. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Mondhanánk, hogy ez konkrétan jogellenes, de valószínűleg neked lenne jobb egy másik jobb munkahelyen.
2018. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!