Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fél pár ember attól...

Miért fél pár ember attól hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkánkat?

Figyelt kérdés
Kapni fogjuk az alapjövedelmet és végre nem kell foglalkozni a munkával, hanem lesz idő magunkra, a családra, egészségesen élni, a hobbinknak élni stb.
2018. máj. 6. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alapjövedelem nem most lesz, de ha lesz is (szerintem belátható időn belül nem lesz), valószínűleg csak vegetálásra lesz elég. Olyan közmukás minimálbért képzelj el.
2018. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen persze, megbökjelek, hogy felébredj?
2018. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha nem lesz szükség emberi munkára hogy fogjuk kiegészíteni az alapjövedelelmet, hogy meg tudjunk élni belőle?
2018. máj. 6. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha bevezetik az alapjövedelmet, kb azok, akik az egész mesterséges intelligenciát bevezetnék lépni fognak az országból, mert ők lesznek azok, akik megtermelnék azt a pénzt, amiből a csöves prolikat tartanák el, és hát nyilván senki nem fog azért dolgozni.
2018. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ki az aki örül az alapjövedelmenek őszintén???? És mi van ha nem küldik? Mi van ha nem elég? Mi van ha többet akarnál keresni és nem teheted meg? Juhuuu kommunizmus eddig mindig bejött!! Ez a fenenagy egyenlőség ez nagyon jó lenne a lumpereknek, de én köszönöm szépen nem szeretnék egyenlő lenni az ország nagy részével.
2018. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az alapjövedelem dolog maximum akkor működhetne, ha nem csak a proli munkákat váltaná fel az AI, hanem téyleg beindulna a technológia szingularitás és ember többet nem dolgozna.

Viszont szerintem ha ez valóban lehetséges akkor az emberek kifognak halni és az Ő szerepük csak annyi volt, hogy létre hozzák az örökké fejlődni képes fajt.

2018. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért beszélnek egyesek erről úgy, mintha ez még a mi életünkben bekövetkezne? Egy szar beléptetőkaput nem tudnak megépíteni itthon a metrókhoz és társai. Mások meg már az AI miatt fosnak? Nagyon el vagytok ti tájolva :D
2018. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mesterséges intelligencia miért fizetne neked alapjövedelmet és tartana el téged ha nélküled is már életképes? Sokkal inkább legyilkolna és akkor nem fogyasztod a Földön lévő erőforrásokat, így több marad neki.
2018. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az elit se annyira hülye a felvásárló erőt teljesen szegényé és pénztelenné tegye!

Nem lenne ki megvegye a termékeiket!

2018. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ettől szerintem sokkal jobban kéne tartani, ha mesterséges intelligenciáról van szó: [link]
2018. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!