Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bejelentenek valakit, az...

Ha bejelentenek valakit, az hogyan működik? Bővebben, lent.

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, emiatt sajnos nem értem.


Mikortól jelent be egy cég?

Például, ha valaki mondjuk kedden kezd, akkor onnantól van bejelentve?A valós munkakezdés dátumától vagyok bejelentve?


Az a helyzet, hogy majdnem lett két állásom is egyszerre.

Az egyiket elvállaltam, ki is töltöttem minden papírt, holnap kezdek.


Viszont, van egy másik állás is, az orvosi vizsgálatok miatt csak júniusban kezdenék náluk.Viszont, náluk is kitöltöttem mindenféle papírt, bankszámlaszámot megadtam...stb


Most, attól félek, hogy az utóbbi cég már bejelentett, emiatt az a cég, ahova felvettek, nem tud bejelenteni.


Az utóbbi céget holnap fogom felhívni és lemondani.


Ti mit gondoltok?Szerintetek bejelentett?



2015. máj. 3. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A munka megkezdése előtt be kell küldenie a bejelentést a munkaviszony kezdetének megjelölésével.

Ha te holnap kezdesz, akkor a munkáltatód már április végén bejelentett vagy május 4-i kezdettel, vagy május 1-i kezdettel (van ahol az egyszerűség kedvéért akkor a hónap első napjától jelentenek be, ha az éppen ünnep-, vagy munkaszüneti nap, mint most május eleje)


Egyszerre több cégnél is lehet munkaviszonyod, ezt hívják többes jogviszonynak. Nincs olyan, hogy ha egy cég már bejelentett, akkor egy másik cég nem tud bejelenteni.

2015. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
nyugi, bejelentést lehet törölni :)
2015. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lehet törölni.


De eléggé beégnék, hogyha a cég ahova felvettek nem tudna bejelenteni.


De, ha igaz amit az első válaszoló írt, hogy nem lesz belőle baj, akkor megnyugodtam.

2015. máj. 3. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!