Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két diplomával fizikai munkát...

Két diplomával fizikai munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Az első diplomámat jogon szereztem, már a legelején elkezdtem szenvedni, hogy sok száraz anyag, és nem akarok bürokratikus állami helyeken dolgozni... (Azért fejeztem be, mert az ösztöndíj motivált)


Ezért elmentem közgázra is, a konklúzió az volt, hogy nem akarok stresszes életet sem élni, nem akarok anyagokat készíteni vezérigazgatóknak.. (a közgázt szintén csak kizárólag az ösztöndíj miatt fejeztem be)


(Egyébként iskola mellett vendéglátási területen dolgoztam. Akkor még azt gondoltam, hogy ez csak ideiglenes)


Összességében se állami területen, se multinacionális környezetben nem akarok már dolgozni. Boldog, stresszmentes életet szeretnék, ami nem a karrierre épül (amit talán a szüleim erőltettek rám).


Jelenleg jelentkeztem egy nemzetközi vendéglátási területre és úgy érzem minden álmom válna valóra ha az interjún igent mondanának, mennyire normális ez? Két diplomát hagyni porosodni.. egy örök életre, helyette egy könnyű fizikai munkát vállalni, legalábbis amit fogok csinálni semmilyen szinten nem szellemi tevékenység lesz és 25 éves vagyok most.


2018. máj. 7. 16:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

(kicsit leegyszerűsítve mondom azt, hogy anyagokat készíteni a vezérigazgatóknak. (a pörgés mellett, a túlórázás mellett stb.) Legalábbis rengeteg ilyen munkára is jelentkeztem de minél több helyről kerestek meg, a teljes kiábrándulás szakaszába értem el a végén.


Az állami munkavégzés főként az alacsony kereseti lehetőség miatt szomorít el. Illetve igénylem azt, hogy idegen emberek vegyenek körül. (de lehetőleg ne egy hazai multi stresszes légkörében)

2018. máj. 7. 16:55
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Boldog ember az aki azt a munkát végzi amit szeret is. Szintén vendéglátásban dolgozom, már 7 éve külföldön, 3 országban éltem és sosem bántam meg. Ha fine diningban dolgozol akkor nem fogsz kevesebbet sem keresni mint otthon egy diplomával. Rengeteg diplomás kollégám volt már, akik hozzád hasonlóan "bentrgadtak" a szakmában.
2018. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Örömmel hallom, hogy ,,bent ragadtak'' ilyen területeken, rám is ez a vár, mivel ezt akarom.


Fiatal diákként azt gondoltam, hogy a legjobb döntés amit hozhatok akkor, hogyha a legjobb egyetemek egyik legelismertebb szakjain tanulok, akkor nem hibázhatok a döntéssel. Bár legalább segített egy határozott döntést hozni az említett nemzetközi vendéglátási területre való belépésben.

2018. máj. 7. 17:17
 4/19 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel.

Csináld azt amit szeretnél, amiben örömödet leled.

Nem porosodik az a diploma. Azzal a tudással te több lettél.

Én is szakmát váltottam, amiből diplomám van, abban azóta sem dolgozom (szintén közgazdász), de a területen ahol elhelyezkedtem bizony hasznát vettem.

Jog, matek, gazdasági ismeretek az élet valamennyi területén befigyelnek.

Nyilván okos ember vagy ösztöndíjat kaptál mindkét szakon.

Menj csak előre és találd meg az örömöt a munkádban.

2018. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A jogi egyetemen tanították a "bürokratikus állami hely" kifejezést? Azt is, hogy jogász csak itt dolgozhatsz?


A kérdésre térve, igazából mindegy, hol kezdesz dolgozni, ha vonz, csináld azt. Miért kell ehhez megerősítés idegenektől?

2018. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Amikor szembemész dolgokkal (szülők, barátok, testvérek). Akkor az idegenektől kapott megerősítés elengedhetetlen. Legalábbis ahhoz, hogy azon az úton maradj, amin valójában akarsz.


A bürokratikus kifejezést a szakmai gyakorlatom során állapítottam meg. De ez elég hosszú lenne ..

2018. máj. 7. 22:19
 7/19 anonim ***** válasza:

Ötödik. Nem szégyen, de furcsa, a te életed, neked kell, hogy jó legyen. Ha már meg tudod lépni, hogy szembe menj a családdal (normális lenne, ha támogatnának a céljaidban, de ezek szerint nem ez jutott), idegenek véleménye már végképp ne számítson.


Akármit csinálsz, nem lesz stresszmentes az életed. De ha legalább nem nyomasztó a munkád, már félsiker!

2018. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
És ki kényszerített, hogy közgázra vagy jogra menj? Szerintem egyik egyetemen sem mondták azt nyíltnapon, hogy festegetés lesz meg tánc és dráma. Amúgy meg miért vársz megerősítésre mindenki azt csinál amit akar. Nem bírom az ilyen önállótlan embereket. Olyan munka meg nem nagyon van ahol nincsen stressz meg probléma vagy ha van nem fizet. Én nehezen hiszem el, hogy a vendéglátás olyan ku.rva jó lenne én inkább dolgoznék egy multiban, de különbözőek vagyunk. Multiban lehet a főnök seggét kell nyalni, de vednéglátásban meg mindenkiét aki betéved.
2018. máj. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Stresszmentes élet meg nem létezik szerintem. Az élet arról szól, hogy valami stressz van amúgy előbb utóbb mindenki felkötné magát az unalomtól.
2018. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Felesleges stresszt akarok elkerülni.😉
2018. máj. 8. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!