Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erkölcsileg nektek mi az ami...

Erkölcsileg nektek mi az ami belefér? (lent)

Figyelt kérdés

Üdv!

Vannak pénzkereseti lehetőségek amik erkölcsileg megkérdőjelezhetők, de legálisak. Aztán persze vannak amik erkölcsileg megkérdőjelezhetők és illegálisak.


Például, ha valaki adózik utána akkor a prostitució egy legális tevékenység Magyarországon, de felvet erkölcsi kérdéseket. Ugyanakkor mondjuk a drogkereskedelem illegális és szintén felvet erkölcsi kérdéseket.

Dohányboltot működtetni legális, de az is egyfajta "drogkereskedelem".


Szóval eltekintve attól, hogy mi legális és mi illegális, és csak az erkölcsi oldalát nézve a dolgoknak, nektek mi az ami belefér, ha pénzt kell keresni?

Ilyenekre gondolok, hogy "az adócsalás még beleférne, de mondjuk a csempészés nem".


Illetve van olyan mennyiségű pénz aminél feladnátok az elveiteket? Például, "soha nem lennék prostituált, de ha valaki ajánlana 10 milliót egy éjszakáért akkor belemennék".


Nektek mik az erkölcsi és/vagy pénzbeli határaitok?



2018. máj. 9. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Amig magamat, másokat és az államot nem kárositom, akkor nincs gond.

Tehát adócsalás, drog, csempészés és egyéb illegális tevékenységek kizárva.

Ahogy a házaló, ügynökös és egyébb az emberekre szrt tukmáló melók is.

Olyan munkát se vállalok, ami a testi épségemet veszélyezteti.


És nincs az a pénz, hogy az elveimet feladjam.

2018. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Nem lennék prosti, de nem az erkölcstelenség miatt, hanem mert veszélyes...

Amúgy szerintem ha valaki prosti, akkor már inkabb ne adózzon, mivel az adózás amúgy sem korrekt.

Hiszen a prosti is a boltban vásárol, fizeti a 27% áfát, nem nagyon tud nem adózni.


Az hogy a saját nyílásaiból az állam követeli a részét az nem normális, főleg amellett hogy az adót nem korházakra, egészségügyre költik pl.


Én a fogaimat 1 millióból tudtam megcsináltatni, úgy h már 3 év munkaviszonyom van. (23 vagyok)

2018. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

"Az hogy a saját nyílásaiból az állam követeli a részét az nem normális"


Ugyanolyan fizikai munka mint mint bármi más. Épp annyira normális vagy nem normális utána adózni mint bármi más után.


"az adót nem korházakra, egészségügyre költik pl."


Miért, bezárt az összes? Ja nem, most is épül egy újabb, az miből épül és miből tartják fenn a már meglévőket?

2018. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az adózást csak azért írtam, hogy egy prostituált ugyanígy teljesen legálisan tud szolgáltatást nyújtani, mint egy fodrász, taxis, villanyszerelő stb.

Ő nem a tudását hanem a testi adottságait használja ki.

A lényeg igazából csak az ebben, hogy egy szabályozott legális tevékenység, mégis felvet morális kérdéseket.

Ezért írtam, hogy tekintsünk el attól mi legális és mi illegális, mert az erkölcsi részre vagyok kiváncsi.

Tehát ne írjuk, hogy nem csinálnám, mert illegális, most csak és kizárólag az erkölcsi oldalát nézzük a dolognak.


Példáu hal valaki drogot árul az tudja, hogy emberek életet teheti ezzel tönkre, de például a dohanyboltos, vagy épp a kocsmáros is ugyanígy van ezzel. Hiszen rengeteg alkoholista és cigaretta függő van világszerte. Tehát itt a legális-illegális csak amolyan "valahol meg kellett húzni a határt" döntés eredménye.


Tehát itt most ne a törvényi szabályzatokat nézzük (úgyis sok országban máshogy vélekednek egy-egy dologról) hanem csak és kizárólag a saját erkölcsi normánkat.

2018. máj. 9. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen névtelen oldalon vallom csak be, de nálam elég alacsonyan van a mérce.


A következő pl. belefér:


1 elvállalom, hogy mass spamet küldök, egy bizonyos weboldalon forgalmat generálok, stb.

2 mindezért bitcoinban kapom a fizetést

3 a legtöbb hasonló munkát "kiszervezem" indiaiaknak, természetesen kevesebb pénzért

4 mindez után semennyit nem adózom, sőt, a bitcoin árfolyamnyeresége után sem


a fentieket természetese sosem csináltam, hiszen az illegális lenne :)

de a kérdés arra vonatkozott, hogy mi fér bele erkölcsileg

2018. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alkohollal, cigivel kereskedni beleférne.


külföldön, EU-n belül piroslámpás házban kizárólag ahol legális a prostitúció, lennék kizárólag csak recepciós... :D feltéve, ha tisztán az enyém lenne utána havi 1 millió, de kb. a felét keresik ennek.


N23

2018. máj. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már ekkora adózási szakembernek érzed magad elárulnád, hogy miért nem korrekt a magyar adórendszer, hol korrekt az adórendszer és ott miért?
2018. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!