Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elvállalnátok ilyen munkát?...

Ti elvállalnátok ilyen munkát? Erkölcsileg beleférne?

Figyelt kérdés

Üdv! Napokban lehetett hallani, hogy többen rosszul lettek a "herbál" nevű dizájnerdrogtól. A rádióban beszélgettek Dr. Zacher Gáborral aki mondta, hogy ezeket Kínában laborokban készítik, diplomás vegyészek. Azt mondta, hogy amíg ott egy vegyész egy rendes laborban keres 100.000 egység fizetést, addig pár kilométerrel arrébb ahol ezeket előállítják keres 1.000.000 egységet. (Csak az arányok miatt, nem tudok az ottani fizetésekről.)


A kérdés, hogy ha ti vegyészek lennétek, ott élnétek és lenne ilyen lehetőség, akkor vállalnátok? A kérdés persze elméleti, sem vegyész, sem kínai nem vagyok, csupán érdekel, hogy kinek férne bele.



2016. febr. 4. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kínában zért életfogytiglan jár esetleg kivégzés . Nálunk nem de ha bizonyítható pár ember maradandó leépülése vagy halála akkor azt nehéz kidumálni hogy pár napja vegyészkedek és nekem nincs ehhez közöm .
2016. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Te bevállalnál drogcsempészést a határnál?
2016. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát tegyük fel hogy egy vegyüzemben dolgozok, ahol minden biztonsági előírásnak megfelelően folyik a termelés, de jön egy bűnöző és meghív maga mellé dolgozni műanyaghordók és pislákoló fény közé? Értelmes ember ezt ott Kínában sem vállalja el, semmi biztosíték nincs hogy hóvégén fizetést kap kézbe és nem golyót a fejébe.
2016. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy ezért kivégzés járhat ott. Nyilván nem vállalnék be semmilyen jellegű csempészést.

A vegyészeknél is arra gondoltam, hogy akik a képletekkel és molekulákkal variálnak, vajon mekkora kockázatot vállalhatnak. Ezek szerint nagyot.

2016. febr. 4. 21:19
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Sokkal valószínűbb, hogy ahol gyártják, ott más jellegű terméknek (esetleg gyógyszernek) az alapanyaga, nem kifejezetten drognak készítik, erre a célra inkább pár beavatott és jól megfizetett dolgozó csempészi ki a gyárból.
2016. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondanák, havi 5 millió Ft-ot fizetnek, csak állítsak elő egy olyan szert, ami nem orvosi felhasználáshoz(ra) készül, hanem "csak" bódult állapotot eredményez, drogként "viselkedik", nem tenném. Nem tudnék élni azzal a tudattal, hogy közrejátszottam emberek súlyos betegségeiben / halálában, családok széthullásában, drogháborúban.
2016. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttad a Fegyvernepper c. filmet? Pont ilyen témát boncolgat, amúgy én inkább nyugodtan alszok...
2016. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek alapján mindenki gonosz aki mondjuk sörgyárban, borászatban, cigaretta gyárban dolgozik. Ha nem lenne törvénysértés akkor szerintem nagyon sokan elvállalnák.

(A herbal korábban legális volt.)

2016. febr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ezek alapján mindenki gonosz aki mondjuk sörgyárban, borászatban, cigaretta gyárban dolgozik. Ha nem lenne törvénysértés akkor szerintem nagyon sokan elvállalnák. (A herbal korábban legális volt.)"


Ez egy igen érdekes felvetés és elgondolkodtató.

Én mondjuk még alkoholt sem iszom (semmit, még szilveszterkor sem, mert nem szeretem ezeket az ízeket) és nem is dohányzom, no meg nincs pl. játékszenvedélyem sem.

Ettől függetlenül tudok valamennyire véleményt mondani, hiszen eü-ben dolgozom, az anyám dohányzott és láttam széthullani, meghalni, kriminális cselekményekben családokat az alkohol miatt, láttam már olyan családokat, akiknél annyit költöttek a szülők cigarettára, hogy a gyerekeik alultápláltak lettek, kórházba kerültek, aztán elvették őket a szüleiktől és láttam már nem egy dohányos ember pl. tüdejét, gyomrát és láttam már sok-sok rosszindulatú betegséget és még akkor sem mondtak le sokan a szenvedélyükről, aztán jött a halál, jött a családok még nagyobb összeomlása.

Hogy gonosz-e az aki ilyen helyen dolgozik? Ezt nem mondanám. Azt viszont tudom, én ezeken a helyeken sem tudnék nyugodt lelkiismerettel dolgozni.

Az igaz, bármilyen más példát is lehetne mondani pl. a családok széthullására. Lehet, otthon valaki számítógépfüggő. Akkor tiltsuk be a számítógépeket és aki számítógépes szakember, az nem jó ember? Lehet, valaki pl. régiségeket gyűjt. Akkor mindenki, akinek antik boltja van, az árt a társadalomnak? Egyre több fát vágnak ki a világon és ennek egyik következménye a sok árvíz is. Akkor rossz ember, aki fából készült tárgyakat vesz, mert ezáltal elősegíti a természet pusztulását? A virágboltokat is zárjuk be, mert az ember a saját örömére, de a saját közegéből, a természetből kiszakítva használja fel a virágok szépségét? Sorolhatnánk tovább...

Valakinek ez nem fér bele, valakinek az, ezért vagy azért. Mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia. Bármilyen cselekedetünk hatással van / lehet másokra. Következmények vannak.

Én nem szeretnék létrehozni olyan dolgokat, amiktől életek mennek tönkre (én pl. virágot sem veszek, nem is fogadok el, karácsonyfám sincs, de ettől még nem nézem le azokat, akik ezzel foglalkoznak). Nekem viszont nem férnek bele az életembe az olyan dolgok, amiktől valamilyen élőlény megbetegszik, meghal, széthullik a család, mert valamilyen szenvedély / hozzáállás / cselekedet van előtérben, ami károsítólag hat.

Ettől függetlenül biztos nekem is vannak olyan dolgok az életemben, amik problémát okozhatnak, káros valaminek / valakinek, de amint megtudom valaminek a negatív hatását, a változtatásra koncentrálok.

A tudomány, a tapasztalat mindig fejlődik, így folyamatosan lesznek olyan "szerek", amik régen legálisak voltak, aztán betiltották őket, mert rájöttek valamely negatív hatásokra. Nem az a lényeg, mi volt régen legális, hanem az, nem véletlenül vált illegálissá.

Szóval mindenkinek saját lelkiismerete...is, mit tesz önmagáért, környezetéért.

2016. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!