Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkatapasztalattal,...

Külföldi munkatapasztalattal, külföldi végzettséggel, folyékony nyelvtudással, de diploma nélkül miért irreális a nettó 350 ezer forint?

Figyelt kérdés

Németországban dolgoztam évekig, tanultam is ott, sikeresen leraktam egy másik (a meglévő mellé) középfokú műszaki végzettséget is, dolgoztam is benne.

Nyelvtudásom is van tárgyalóképes.



A héten voltam egy interjún, természetesen az egész interjú németül zajlott.

A bérigénynél nagyot néztek, én meg megvoltam lepődve.Sok?


Magyarországon nem sokat dolgoztam, fogalmam sincs ,hogy pontosan melyik területen milyenek a bérek, csak szóbeszéd szintén hallom, hogy pl:kereskedelemben gyengék, műszaki területen jobbak.

De, ahova jelentkeztem, az műszaki terület.



Vagy a diploma hiánya a baj?

Nem értem ezt Magyarországon.Németországban diploma nélkül is jó pozíciókat tölthetsz be, a főnököm is projektvezető pozícióban volt kint, pedig neki is egy az enyémhez hasonló középfokú műszaki végzettsége van.


2018. máj. 10. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Németországban is megkerested a minimálbér 3-4-szeresét?
2018. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem írtad, hogy mit dolgoztál. Mert pl villanyszerelőként (műszaki végzettség), nem fognak felvenni villamosmérnöki munkakörbe.


A bérigényedet a pozícióhoz kell igazítsd. Ha pl technikusnak jelentkezel, akkor (általában) nem reális a 350 nettó.

2018. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1.


Ez miért fontos?


Egy új kocsi, egy új laptop ugyanannyiba kerül ott, mint Magyarországon.

Nem háromszor annyiba.



Mellesleg, ha már itt tartunk,a német minimálbérből meglehet élni, igaz nincs mellette habzsi-dőzsi, de ellehet vele lenni.Egy szerényebb lakást tudsz belőle bérelni és mellette enni is.

2018. máj. 10. 22:40
 4/18 A kérdező kommentje:

2#

Nem villanyszerelőként.

Elektrotechnikusként kerültem ki, később pedig autó fejlesztőcégnél dolgoztam.


Amire jelentkeztem az nem kifejezetten technikus, viszont középfokú műszaki végzettség az elvárás, előny pedig a diploma.

Továbbá kommunikációs szintű német nyelvtudást várnak el.

2018. máj. 10. 22:44
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne hasonlítsd a németországi beosztásokat, és béreket Magyarországhoz. Magyarországon ha diplomás embert keresnek akkor a bére is diplomásoknak megfelelő lesz. Hiába van nyelvtudásod, szakmai sikered ha nincs diplomád. Azt, hogy németeknél diploma nélkül is jó pozíciók vannak, lehet ez nem működik Magyarországon.

Én Angliában élek. Itt is sokan magas pozícióban dolgoznak diploma nélkül. Sőt. Van olyan magas beosztású főnök aki épp, hogy beszél angolul. Hogy lehet ez? Egyszerűen: Az angolok kínosan ügyelnek arra, hogy ne támadhassák a céget diszkriminációval vagy azzal, hogy rasszista.. Ezért magas beosztásba raknak olyan embereket akik nem odavalóak. A lényeg, hogy a cég mossa kezeit, hogy ő bizony támogat mindenkit..

Szóval minden országban másképp működik.

2018. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Azert mert ez Magyarorszag. Itt a legtobb diplomas is netto 150 korul keres. Neked diplomad sincs. Erted? Itt tesznek ra hogy jo szakember vagy e. Itt a lenyeg hogy mibel tobb munkat csinalj, a leheto legkevesebb penzert.
2018. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Tehát Németországban a középfokú végzettségeddel megkaptad a diplomás bért?
2018. máj. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7,


nincs olyan, hogy diplomásbér.Kint egy diplomás és egy nem diplomás Projektleiter ugyanannyit kap.

2018. máj. 10. 23:04
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Akkor maradjál kint, dolgozzál ott, ha ott annyira jó.
2018. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Éveket dolgoztam kint.Egyedül éreztem magam és nem tetszett a munkahelyi csapat.Gondoltam, van tapasztalaton, nyelvtudásom,itthon találok valami normális állást.
2018. máj. 10. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!