Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnökként az autóiparb...

Milyen mérnökként az autóiparban dolgozni? Milyen egy autógyárban dolgozni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Stresszes, egészségromboló, véget nem érő monoton melónak tűnik. Sokan ki is szállnak egy idő után vagy munkahelyet váltogatnak amit már nem csodálok így 15 éve meló után.
2018. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az AVL-nél dolgoztam, ami egy motorfejlesztéssel foglalkozó osztrák multi. Elég sok a meló, gyakorlatilag nincs megállás, ezzel még nem lett volna nagy baj, de a munkahely hangulata, az emberek hozzáállása, a főnökök cseszegetése teljesen kiölte belőlem a lelkesedést. De ez amúgy szerintem embertípustól függ, hogy kinek mi jön be. Valaki szereti ezt az agyonszabályozott, multis mérnöki világot, ahol kockák veszik körül, van aki nem. Audiról hallottam, hogy eléggé nagy a stressz, hajtják ott is az embert. Nyilván ez érthető, a külföldi anyacég azért hozza ide a gyárat, hogy minél több munkát elvégeztessen az olcsó munkaerővel. Ezt persze úgymond meghálálják egy magyar átlagnál magasabb bérrel, de a pénz azért nem minden, erre idővel rájön az ember, amikor állandóan görcsben álló gyomorral megy be dolgozni, hogy ma mivel fogják épp cseszegetni. Mercedesnél úgy tudom, hogy inkább alacsonyabb szintű, gyártástámogató mérnöki munkák vannak (az AVL-nél, Audinál van fejlesztés is, ami azért érdekesebb), tehát oda nem mennék, mert számomra nem vonzó. Vannak ugye autóipari beszállítók is, Bosch, Knorr Bremse, Thyssen, Denso, Continental, csak hogy a nagyobb multikat említsem, ezekről is hallani ilyet is olyat is, az azért általánosságban mindenhol elmondható, hogy sok a munka, gyakoriak a túlórák is és sokszor stresszes a meló, de viszonylag jól megfizetnek és van lehetőséged karriert befutni, ha szorgos multikatona vagy. Mérlegelni kell, hogy mi a fontos, mit bírsz, milyen a munkamorálod, személyiséged, passzol-e hozzá ez a stílus vagy nem.
2018. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezeket olvasva, nekem is eléggé elment a kedvem tőke. Ti szerintetek melyek azok az irányok, pályák mérnökként, amik nem járnak ilyen stresszel?
2018. máj. 22. 08:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A mai világban stresszmentes munkahely? :(

Talán ha elmennél ornitológusnak, esetleg csillagásznak.

És ezekhez még mérnöki képesítés sem szükséges.

2018. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem a multiból egy állami céghez mérnöknek. Itt most nyugi van, semmi stressz. És a fizetés is elég jó.
2018. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!