Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire jó a több műszak?

Mire jó a több műszak?

Figyelt kérdés

Sohasem fogom megérteni, de hátha valaki itt elmagyarázza.


A kérdés aktualitását egyébként az adja, hogy az előbb olvastam több választ, amelyekben kigúnyolták a kérdezőt, hogy fix délelőttöt akar.


Több boltról is tudom, hogy bizony a dolgozóik közül többen csak hétvégén vannak, vagy csak délután, délelőtt.


Miért nem tud ez a felállás elterjedni, miért szeretnek olyan sokan „játszani” mások idejével, pakolgatni az embereket ide-oda?


2018. máj. 13. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy mindenkire ugyan azok a szabályok vonatkozzanak. Például van egy gyár. Ki akarna állandó ékszakás lenni? Senki. Ezért mindenki kap az éjszakai műszakból.
2018. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Mert ha csak EGY müszak lenne, akkor megállna az élet, az üzemekben csak töredékét állítanák elö a szükséges termékeknek, az üzletek meg csak reggel 8-tól délután 4-ig lennének nyitva, ami szerintem neked sem tetszene.


Ha meg egy munkahelyen van X ember, akkor mialapján döntöd el, hogy kinek jusson a kedvezö délelötti müszak és ki menjen a délutáni/éjszakaiba? Ugyanis a legtöbben me akarnak csak délután vagy éjjel dolgozni, viszont az sem megoldható, hogy mindenki csak délelöttös legyen. (Most tekintsünk el attól a kevés kivételtöl, akinek valamiért a délután/éjszakai müszak tetszik - ez egyéni dolog, a többségnek ez nem lenne megfelelö).

2018. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Azért, hogy igazságos legyen az elosztás. Példának okáért nálunk 18 - 06 között 30% pótlék van. Akinek kell a pénz naná, hogy éjszakázni akar. A reggeles műszak (06-14) ugyan olyan xopás, mert 4-kor kell kelni... A délutánosok járnak a legjobban a 14-22-vel, mert még tud élni is és van elég sok pótlékja.


Azért forgatják az embereket, hogy ne az legyen, hogy én 180e-t keresek, a kolléga aki meg állandó éjszakás 220-at.

2018. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

A másik 9 kérdésednél már rengetegen megválaszoltuk neked a kérdést, ezekből a válaszokból a saját bevallásod szerint sem értetted meg, sosem fogod felfogni...

Én is beletörődtem már, hogy tudatlan maradsz, kár rád a szót pazarolni!

2018. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!