Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénztáros nettó 175. 000...

Pénztáros nettó 175. 000 alatt nem tartható meg manapság mert egy gyárban is legalább ennyit meg lehet keresni írja egy szakportál-ezek hol élnek?

Figyelt kérdés

Gazdasági munkaerőpiaci szakportálon cikk melyben a hazai boltok eladói fizetését taglalják meg azt melyik áruházlánc hogyan húzza fel a béreket.


És ezt olvasni:

[link]


A magyar láncoknál egy pénztáros vagy eladó ma már havi nettó 175 ezer forint alatt nem nagyon tartható meg, mert ez az a bérszint, amit a közeli gyárakban is el lehet érni napi 8 órás munkával. Ráadásul annak megvan az az előnye, hogy hétvégén nem kell bejárni dolgozni.


Micsoda?? Nettó 175 alatt nem tartható meg egy kasszás? Mert egy gyárban is adnak legalább ennyit? Ezek hol élnek?

Nettó 175 egy kasszásnak? Tán btto. Tán.

Egy gári melósnak 175 a kezébe? Bttoba se!!


Hol élnek ezek? ÉS ez egy szakportál?


2018. máj. 17. 08:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

# 19


Számoljunk akkor egy kicsit, mert látom a matek nem az erősséged, csak az óbégatás....


190 bruttó, havi 20 nap/160 óra, alap pótlékmentes fizetés, egyszerűség kedvéért 1187 ft-os órabér.


A 20 napból dolgozzon 2 vasárnapot és legyen 2 szabad hétvégéje. Az 100% pótlék a Tesco esetében, tehát 16*1187 = +18.992


Legyen továbbra is igazságosan 9 napot normál délelőtt (0 ft) és 9 napot délután 14-22-ben. Ez napi 4 óra 30%-os pótlék, vagyis:

9*4*1187 = 42873 +30% = + 12.862


Ez barátok között +31.854 bruttó, vagyis a totál 221.854, aminek a nettója 147.500. Erre kap 12.000 ft utalványt (159.500) és 16.000 ft bruttó bérkiegészítést (170,100).


Akkor mi nem jön ki? És akkor még nem beszéltem arról, mindig van túlóra, aki vállalja, ami mindig pótlékos, kap vásárlási kedvezményt és összességében a legtöbb üzlet 4 órásokkal tölti fel a délelőttöt, tehát ennél jóval több pótlékot lehet szerezni. És ez a kezdő bér.


És kérlek szépen ne gyere a hülyeséggel, hogy a kafatéria meg a pótlék nem bér. De igen, az. Azzal a hülyeséggel se gyere, hogy feketén vagy foglalkoztatva, mert egy Tesco nem foglalkoztat feketén, kifizeti az összes órádat percre. Aki ezek után olyan idióta, hogy elmegy a sarki közértbe 4 órát mnimálbéren heti 6 napi 12 órázni az meg is érdemli és ne sírjon.

2018. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

@21

Igen, látom, te még nem dolgoztál kereskedelemben. Oké, így könnyű magyarázni, elnézem neked a tudatlanságodat. Azért ha a fizupapírjaimat nem scannelem be a nettó 125 ezremről, az elfogadható? Túlóra sosem volt nálunk. Illetve hát maradhattál, amíg akartál, de 14:30-ig volt elszámolva csak, a többit nem fizették ki arra hivatkozva, hogy "nem lett elrendelve, senki se kérte, hogy tovább maradj". Persze ha késtél, azt levonták... Ennek köszönhetően egyébként 14:29-kor esett kifele a kezéből mindenkinek minden, ha éppen félbe volt hagyva a munkája, akkor ez van, úgyhogy korrektül maga ellen játszik ezzel a cég. Ebbe a 125 ezerbe már beleszámoltam a kemény 5000 Ft-os kafetériát is, ami csak 3 hónap után járt, és értelemszerűen az összes létező pótlékot.


Az általad emlegetett majdnem 150 ezret nagyjából a csoportvezetők kapták meg. Van egy tizenéve ott dolgozó fószer, ő gyakorlatilag napi szinten panaszkodott, hogy aki az utcáról bejön, az is majdnem ugyanannyit kap, mint ő, aki bátran lebegtette boldog-boldogtalan előtt a nettó 140-ről szóló fizupapírját. Ja igen, ez egy hipermarket. Hogy Interspar, Auchan, Tesco, Metro, más egyéb, azt a képzeletedre bízom, bár a szakavatottabbak tudhatják, melyikről beszélek.


Egyébként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy pont ma mehetek a Lidlhöz állásinterjúra. Baromi kíváncsi leszek, a nettó 170 KEZDŐ (tehát nem X év, de nem is próbaidő után, hanem az utcáról belépve) az ő esetükben meglesz-e. Nagyon kétlem, és csak a téma kedvéért megírom, mit sikerült megtudnom.

2018. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Csak annyira nem dolgoztam kereskedelemben, hogy igazgatói szintig vittem a Tesconál. Maradjunk ennyiben. Az én időmben (3-4 éve) már elő sem fordulhatott az olyan, amit leírtál, minden ki volt fizetve és ha a dolgozóink "kérés nélküL" túlóráztak azt is kifizették és mi voltunk érte elpitsázva.. Szóval nem kell a rizsa, ez ma főleg nincs másként.


Az általam leírt számok pedig TÉNYEK, nem a józska mesélte. Nem "elérhető maximum" és társai, hanem tényadatok.

2018. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

@23

Te most komolyan azt hiszed, hogy hazudok? :D Nekem sem a józska mesélte, hanem szintén TÉNYEKET közöltem, írásos bizonyítékkal.


De itt egy másik sztori. Egyik kolléga egy nap fél órát pluszban bent maradt, mert a munkaidejének végére sok lett volt a vásárló és ki kellett írni a nevükre a termékeket, ő meg túl lelkiismeretes volt ahhoz, hogy azt mondja, "keressék meg a kollégát, én megyek haza". Itt jegyezném meg: én nem lettem volna ilyen jófej. Másnap aztán a reggeli eligazításon számon is lett kérve, hogy miért maradt és miért nem szólt a vezetőnek, mert így biztosan nem fogják neki elszámolni a túlórát, hiszen nem kérte őt senki, hogy foglalkozzon a vásárlóval. Hű, de rohadt jó lett volna felvenni ezt, akkor talán te is elhinnéd... De mondom, ilyen inkompetens vezetőség nem tudom, van-e még máshol az országban, nem tudom, máshol ilyen megeshet-e, bár más kérdések alatti kommentek alapján igen. Viszont abban is biztos vagyok, hogy a Tescóban nem visz haza senki 170-et, pláne nem kezdőként. Vagyis hát irodán biztos.


Tanulságos még ez a cikk is. Köztük van az általam ismertetett hely is, és bizony a valós bruttó kezdőfizetésnél jóóóval nagyobb összeg szerepel a táblázatban. Nem tudom, hogy jöttek ki egyáltalán ezek az adatok.

[link]

2018. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy hazudsz, hanem azt, hogy idióta aki 50e-rel kevesebbért dolgozik mint a realitás és ahelyett, hogy váltana a csaló munkahelyéről azt próbálja bizonygatni, hogy az hazudik aki reálisan keres...


Elmondtam neked, hogy most egy Tesconál mi a realitás. Úgy, hogy a Tesco egy a piaci viszonyokat tekintve rosszul fizető cég. Ha neked még ennél is rosszabb sürgősen szedd a sátorfádat...

2018. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

"Csak annyira nem dolgoztam kereskedelemben, hogy igazgatói szintig vittem a Tesconál. "


A nagy szart vitted te igazgatói szintig bárhol is a nagy szart.

Itt mindenki azt hazudik amit akar és amit az adott kérdés megkövetel..

Ha én agysebészetről érdeklődnék akkor meg egyből agysebész lennél most teszkót kell hazudni most az vagy.

Aztán a nayg szart nem vagy te se ez se az.

2018. máj. 17. 15:36
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Én veled ellentétben nem azzal szórakoztatom magam, hogy kamu kérdéseket írok ki és trollkodok a válaszokon.


Állok elébe, kérdezz nyugodtan olyat, amit szerinted csak egy ig tudhat cégen belül. Bár nyilván nem tudsz ilyet, mert még polcot pakolni sem nagyon vagy alkalmas...

2018. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

" kérdezz nyugodtan olyat, amit szerinted csak egy ig tudhat cégen belül"


Hagyjad ezt a szart. Lóf-------**sz vagy te nem igazgató.

2018. máj. 17. 17:31
 29/31 A kérdező kommentje:

"Állok elébe, kérdezz nyugodtan olyat, amit szerinted csak egy ig tudhat cégen belül"


de tudod mit? Oké.

Kérdezek.

Teljes név + beosztás neve + működési telephely + betöltött pozi időkerete.


Hol mikor és mit - cégen belül. És már megy is a mail a cég HR csoportjának, rákérdezve.

Kérdeztem.

Várom a választ.

2018. máj. 17. 17:33
 30/31 anonim ***** válasza:
39%

Esetleg a netbank felhasználó neven és jelszavam + a céges autóm kulcsát ne küldjem el díszdobozba?


Ember, ne legyél már hülye, nem fogom a személyes adataimat egy nyilvános fórumon megosztani egy egyértelmű szociopatával...


Meg amúgy azt felfogod, ha ezt meg is tenném pont az ég világon semmire sem mennél vele? Hallottál már olyanról, hogy PII adatok? Szóba sem állna veled senki.


Istenem, bárcsak tudnám miért állok le valakivel vitatkozni akinél egy zsák molylepke is értelmesebb...


Keress valakit, aki dolgozott a Tescoban és nálad kevésbé ostoba, kérd meg, hogy írjon neked össze pár kérdést amit biztosan csak WL3 vagy felette tud megválaszolni és meg fogom neked válaszolni. Baromságot meg ne kérjél, mert az ilyen gyenge "én győztem" érvelések csak a nagyon hülyéknél működnek, azok meg a szomszédban laknak...

2018. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!