Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40 éven felüli, nem vállalkozó...

40 éven felüli, nem vállalkozó diplomások: ha állástalanná válnátok, és szorító anyagi helyzetbe kerülnétek, akkor ideiglenesen (mondjuk néhány hónapra) dolgoznátok betanított munkásként?

Figyelt kérdés
2018. máj. 21. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mit jelent a szorító anyagi helyzet, potenciálisan mennyi idő után tudnék újra a képzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozni, és milyen típusú betanított munkáról lenne szó. Nem derogál a fizikai munka, ha a családom megélhetése veszélybe kerülne, és ezt látnám az egyetlen lehetőségnek, gondolkodás nélkül elvállalnám.
2018. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha ezen múlna a gyerekeim iskolába járása, étkezése, ruháztatása akkor igen elvállalnám még az utcaseprést is. Ha szimplán egyedül élnék akkor nem biztos hogy elvállalnám az aljamunkát.
2018. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Például elmennék egy méhészhez méhész inasnak. Hogy ne csak pénzt keressek hanem megtanuljak olyan dolgot amivel otthon független lehetek például ha rá lennék szorulva.

Hogy gyárba például szalagmunkára elmennék-e? Nem, mert saját fejlesztésű elektronikai terméket már gyártottam otthon, amit újra csinálhatnák bármikor. És nem mindegy hogy a saját otthonomban nyugisan végezhetem nem függve senkitől se, vagy egy gyárban mögöttem áll egy haragos vezető.

2018. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Még azt kifelejtettem hogy lapátolnák-e trágyát? Minden gond nélkül, de csak a ma már üres szülői házban a saját gazdaságom újra élesztve. Még büszkén újságolnám is ismerőseimnek hogy nem túlhajszolt és kimerült mérnök vagyok hanem "ősparaszt" lettem végtelen kiegyensúlyozottsággal és időmilliomossággal és a laza életmóddal járó kötél idegekkel.
2018. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Egy másik kérdésben sírt egy 40+os két diplomás közalkalmazott hogy 120-at keres. De mikor fel lett vetve neki hogy ennél sokkal jobban is lehet keresni, csak azért valós munkát kell végezni, amit talán ő a végzettségéhez képest szinten alulinak érezhet, egyből ment a rinya hogy hát nehogy máááá hát akkor inkább keres 120-at.
2018. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Na ja. Csak kérdés azt a "40+-os" közalkalmazottat aki egész életében aktát tett ide oda egy állami hivatalban azt hova a tökömbe veszik fel ahol "jól" is lehet keresni.

Örülhet ha utcát söpörni felveszik még egy nyomi pénztárosi melóba se veszik fel, mert nem dolgozott soha ilyen helyen.

És ez nem az ő hibája. nekem is van a családban állami szférából leépített diplomás már nem fiatal hölgy akit protekcióval végül egy minimálbéres portás állásba tuszkoltunk be, mert ami munkahely volt a földön oda ő jelentkezett de sehova se kellett. Az ok világos mint a nap: X éves és olyan szakmában volt amivel semmi hasznát se veszi sehol másutt csak ott ahonnan elküldték.

És még bolti eladónak se kell diplomával.


Szóval nem olyan könnyű az hogy a rosszul kereső állami alkalmazott miért nem megy el jól fizető helyre.

Miért felveszik bárhova is? Nem.



". De mikor fel lett vetve neki hogy ennél sokkal jobban is lehet keresni, csak azért valós munkát kell végezni, amit talán ő a végzettségéhez képest szinten alulinak érezhet, egyből ment a rinya hogy hát nehogy máááá hát akkor inkább keres 120-at."

2018. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

@15:01


Én tudok olyan helyet, ahova képzettségtől kortól függetlenül felveszik az embert, és meg lehet keresni a 200 nettót is akár, de az ilyen kis segg vető irat tologatók fél óra munka után sírva szaladnának haza onnan.

2018. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

"de az ilyen kis segg vető irat tologatók fél óra munka után sírva szaladnának haza onnan."


Akkor adtál a szarnak egy pofont ezzel.

Mint a népmese adtál is meg nem is, jöttél is meg nem is.

Olyan munkát adni valakinek amit az tudható hogy nem tud ellátni-minek?

Hogy elmondhasd kárörvendve hogy hát én mindent megtettem...

ezért? Hogy érzed na te voltál a jani?


Tudod mit? Adok neked egy jó vastag konzervet benne gyémánt lesz.

Aztán bezárlak egy cellába ahol semmi eszközöd nincs csak a körmöd. Nyisd ki. És tied a gyémánt.

Ha tudod.

Milyen korrekt ugye?

2018. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Gyárba bármikor elmehet és megkeresi 4 műszakban a 200 nettót, végzettségtől és kortól függetlenül.
2018. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Ja csak így lazán „gyárba“ (egzakt meghatározás... gyár...) mert az úgy megy hogy megyek az utcán ki van írva „gyár“ bemegyek rózsacsokorral köszöntenek és már kapom is a 200 nettót....

Ja és ha hozok neked ide 10 embert aki mind „gyárban dolgozik“ és még brttoban se kapja meg a 200at nemhogy nettóban akkor arra mit mondasz?

Pedig ők is a tűélésen meghatározott „gyárban vannak".



1 éve voltam „gyárban „ mégpedig világítástechnikai üzem Bp és 160 bttot kaptam. Nem 200 nettót.

2018. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!