Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért szidják az "újgazdagokat"?

Miért szidják az "újgazdagokat"?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az újgazdag szót mindig pejoratív értelemben hallom az emberektől. Elméletileg az újgazdag olyan valakit jelent aki nem született gazdag, vagy kifejezetten gazdag családba, és élete során csinál valamit, ami miatt sokkal jobb anyagi helyzetbe kerül.

Persze ezek az emberek van, hogy ki is mutatják a gazdagságukat, márkás ruhákkal, drága autókkal, a lakhelyük is erről árulkodik.


Aztán van ugye az a réteg, akinek az szülei/nagyszülei teremtették meg a gazdagságot és ők már beleszülettek.

Ha csak a rendszerváltás utáni időszakot nézem, akkor is van egy jelenleg huszonéves generáció akik kb akkor születtek, mikor a szüleik elkezdtek vállalkozni.

Szóval van egy réteg, akinek semmit nem kellett tennie a jómódért.

Én úgy veszem észre, hogy ez a réteg sokkal inkább "rosszabb" mint az újgazdagok. Ezek a gyerekek azok akik már középiskolába is nagyon drága autóval járnak be, amit persze nem tudnak szerényen kezelni, és huszonévesen is apuka pénzéből "magamutogatnak".


Nem az lenne a követendő példa, hogy tegyünk valamit a saját életminőségünk javulásáért? Hogy felépítsünk egy saját vállalkozást, vagy betöltsünk egy nagyon jó állást? Hogy kitaláljuk mibe érdemes fektetni? Mert akiket a többség újgazdagnak nevez, pont ők azok akik kvázi tettek valamit a gazdagságukért. Nyilván van akinek csak szerencséje volt, és nyert a lottón, de ők nagyon a kisebbség.

Szóval miért pont az a réteg van leoltva, és negatívan kezelve, aki megdolgozott a jelenlegi helyzetéért? Miért nem azok, akik csak beleszülettek?


Mert én általában pont fordítva tapasztalom ezt. Aki beleszületett az nyugodtan menőzhet, senki nem szól be rá. Aki pedig magának teremtette meg, és úgy menőzik az egy "újgazdag paraszt".



2018. máj. 6. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Talán. mert a többségük nem dolgozott meg a gazdagságáért, hanem ügyeskedett vagy protekciója van.
2018. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Mert ők nem mernek belefogni és utánanézni annak hogy mi az a vállalkozás amivel sok pénzt lehet keresni!
2018. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szeritnem az újgazdag nem az eredeti jelentésében van használva. A bunkó gazdagokat hívják úgy. Leginkább akik tettetik, hogy gazdagok e.g. hitelre BMW stb.. Mert aki valóban megdolgozott a pénzéért és az a pénz valóban a bankszámláján van az nem érzi szükségét mutogatni. Amúgy meg iszonyat féltékenyek és irigyek az emberek különösen a magyarok. Azt hiszi, hogy azért mert ő havi 100at keres másnak sem szabad többet. Főleg az idősebb generáció, de fiatallbak közt is vam bőven. Tenni nem tenne érte egyik sem még véletlenül sem, de ha mást tesz érte és van eredménye azt nem bírják elviselni. Én még messze vagyok az újgazdagtól vagy akármilyen gazdagtól, de vannak bizonyos rétegek akiknek ha nem kerül szóba és nem kikerülhetetlen nem beszélek semmilyen sikeremről mert kiül az arcukra azonnal az undor. Mondjuk ha nem muszály nem beszélek ilyenekkel.
2018. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Vagy ha azt mondom, hogy elmegyek ide vagy oda elutazni mondjuk valami távolabbi hely nem a Balaton akkor is néznek, hogy huuuuuuu az nem jut ezsükbe, hogy amit ők cigire költöttek vagy 1500 forintos cukros fos kávékra meg még sorolhatnám azt én nem úgy költöttem meg esetleg dolgoztam annyival többet és nem az ölembe hullott.
2018. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 Mert ez így nincs leírva sehol, hogy ezt meg ezt vállalkozd és gazdag leszel. Akkor mindenki azt csinálná, és mindenki gazdag lenne. Tehát végül senki nem lenne gazdag.

A kérdésre: aki Magyarországon sikeres, gazdag vállalkozó az 90%-ban privatizációkor elherdált állami vagyonból, sógor által kiírt palyázatokból, lenyúlt eus pénzekből vagy seftelésbő, adócsalásból lett az. Ha kérdezed őket, persze hogy azt mondják, hogy ők mekkora üzleti zsenik, meg mennyit dolgoztak, egy idő múlva még el is hiszik magukról, de ez csak duma.

2018. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!