Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tud talpon maradni olyan...

Hogy tud talpon maradni olyan cég amely csak az alapbért adja és tényleg semmi mást?

Figyelt kérdés

A mai munkaerőpiacon ahol lasszóval kergetik az embereket és ilyen olyan emelt bért és béren kívüli ezer juttatást adnak csak oda menjen az ember egy ilyen világban hogy maradhat talpon egy olyan cég amely tényleg csak a nyomott btto 140-es alapbért adja és semmi mást?

Nincs cafeteria ruhapénz prémium jutalom 13. havi semmi sincs. Sőt még az sincs meg ami nem is juttatás hanem jogszabály szerint járna (utazási támogatás).

És mégis megy a cég mindig van embere.

Hogy csinálja nem tudom.


Más cégek vért hugyoznak hogy ennél sokszorta jobb feltételekkel embert kapjanak.


2018. máj. 24. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Üdvözlet, megérkezett a munkaügyis trollunk :-)


Épp azért tud talpon maradni, mert azt legalább ki tudja gazdálkodni. Ha bevállalna nagyobb fizetéseket, akkor lehet épp az döntené be.

Amúgy most már megy a cég? Mert idáig az volt a baj, hogy csökkentették a fizetést, felmondtak az emberek, -"kész, vége, lehúzhatja a rolót" - hogy a Te szavaiddal éljek :D


"Nincs cafeteria ruhapénz prémium jutalom 13. havi semmi sincs. "

Igen, tudjuk, karácsonykor sem kaptál egy marék szaloncukrot sem :-)

2018. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

""kész, vége, lehúzhatja a rolót" - hogy a Te szavaiddal éljek :D"


Azzal élsz amivel akarsz meg azt fantáziálsz amit akarsz.

2018. máj. 24. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Hoznak ukránokat,románokat meg szerbeket....most nálunk is kezd ez a trend kialakulni...
2018. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Úgy, hogy van aki ennyiért is dolgozik
2018. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Vendégmunkást jogszabályilag nem vehetnek fel br. 300 000Ft alatt, ennek ellenére a kórházakban is lecserélik az alacsonyabb fizetésű ápolókat, de magyarnak bért nem emelnek!
2018. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Vendégmunkást jogszabályilag nem vehetnek fel br. 300 000Ft alatt"


erről spec még sose hallottam

2018. máj. 25. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Piacgazdaság van, ennyire egyszerű.

Nálam ha valaki rinyál, kirakom én magamtól, úgyis jön a helyére másik, a többiek meg legalább tudják a helyüket.


Néha feljárok ide is, kinyomtatom az ilyen retek kérdéseket, és ezzel plakátolok benn, hogy meglegyen a morál.

2018. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Néha feljárok ide is, kinyomtatom az ilyen retek kérdéseket, és ezzel plakátolok benn, hogy meglegyen a morál."


Természetesen. Mi pedig az utolsó szavadat is elhisszük.

Természetesen.

2018. máj. 26. 05:59
 9/10 anonim válasza:

A legtöbb kis magyar cég ilyen ahogy tapasztaltam

Legtöbbször azért nincsen cafetaria stb. mert az adóhivatalnak sokkal átláthatóbb lenne a helyzet, így meg könnyebben mehet a mismásolás

Általában van pár alap ember akik hosszútávon maradnak (3+ év)

Amúgy hatalmas a fluktuáció, a legtöbben már a próbaidő alatt felmondanak, mivel ehhez a helyzethez 0 munkavédelem meg 0 fejlődési lehetőség is párosul

Az említett cég amúgy működik meg nyereséges, csakhát sok éve nem haladnak semerre

Én kb 2 hónapig bírtam, a következő helyem biztos hogy egy multinál lesz, ebből soha többet

2018. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor se volt munkaerőhiány ahogy most sincs, csak kamu duma!
2019. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!