Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen Szakmát tanuljak?

Milyen Szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10. osztályba járok, hamarosan 11.-es leszek.

Lassan, lassan életem azon fázisába kerülök, hogy döntenem kell a továbbtanulásról. Ötletem sincs, mivel szeretnék foglalkozni. Pár dolog van ami érdekel, pl.:a számítógépek összeszerelése, viszont az excel-hez, office-hoz egy kicsit sem konyítok. Angolból is elég jó vagyok, hiszen 9 éve tanulom. Szeretek sportolni is, és érdekesnek tűnik a programozás, de alig-alig értek hozzá, valamint a matek sem megy túl jól. Őszintén nem tudom mi akarok lenni. Szeretek dolgozni is, nem vagyok lusta, de tanulni azt nem szeretek, szóval egyetemre se szeretnék menni, hanem érettségi után egyből szakmát tanulnék. Olyan szakma kéne, ami jól keres, és mégsem legalja munka, hanem egy tisztességes, kétkezű munka.



2018. máj. 28. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Épületgépész, villanyszerelő, automata technikusok, földmérő
2018. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokan vannak akik a szülei szakmáját választják, vagy valamit ami közel áll hozzá. Teljesen más irányba menni úttörő munka és nem könnyű.

Könnyebb elhelyezkedni azokban a szakmákban ahova kevesen mennek.

Nem igazán tudom értelmezni, hogy milyen az alja munka?

Minden munkára szükség van amit el kell végezni. Amíg az igazgató úr nem áll be a WC-t kisúrolni addig a takarítónőt is meg kellene becsülni.

Minden munka annyit ér amennyi becsületet szerzel neki.

Amikor én pályakezdő voltam mindenki autószerelő akart lenni, és nagyon lenézett szakma volt a szakács és a kőműves. Nézd meg mára hányan lettek már híres szakácsok és keresett kőművesek, akik nem melleseleg jól meg is élnek belőle. Azt gondolom, hogy hosszú távon azok járnak jobban akik nem sajnálják beletenni a munkát és tisztességesek maradnak.

2018. jún. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, hogy minden munkát el kell végezni, de nyilván egy kukásnak elég a 8 általános, sok olyan tanulatlan ember van (vagy szerencsétlen) aki elvégzi ezeket a feladatokat, és sosem lesznek a szakmájukból kiemelkedőek...
2018. jún. 2. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!